Ergoregata na Spořilově

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Sport, Vydáno dne: 12. 01. 2007

Veslařský klub Blesk ve spolupráci s Českým veslařským svazem pořádá v neděli 14. ledna 2006 III.kolo Poháru ČR 2006-07 v jízdě na veslařském trenažéru. Generálním partnerem akce je autosalon Auto Palace na Spořilově.

Ergoregaty na veslařských trenažérech Concept II na vzdálenost 2000 m se kromě dorosteneckých a juniorských kategorií zúčastní také čeští reprezentanti veslování, například skifařka Mirka Knapková, stříbrná medailistka z Mistrovství světa 2006 v britském Etonu, a mistři světa do 23 let 2006 Jitka Antošová, Karel Neffe ml., Milan Bruncvík a Jan Gruber.

Závody se konají v atraktivním prostředí autosalonu Auto Palace na Spořilově. Služby zákazníkům poskytuje tato firma již od roku 1991. Showroom v autosalonu na Spořilově je díky svým 1600 m2 největším v České republice. Nabízí nové vozy značek Mitsubishi a Mazda, prodej ojetých vozů a autopůjčovnu Rentpoint. Atraktivní prostředí autosalonu dodává závodu novou atmosféru zajímavou nejen pro samotné závodníky, ale i pro diváky. Věříme, že toto nové prostředí, velmi odlišné od obvyklých sportovních hal, dokáže všechny příchozí zaujmout a vzbudí v návštěvnících z řad laické i žurnalistické veřejnosti zájem o veslařský sport.

Veslařský klub Blesk je oddíl s nejstarší tradicí v České republice, byl založen roku 1879. Blesk již od svého založení patří k významným součástem českého veslování, řada reprezentantů pochází právě z tohoto oddílu. Například Tomáš Karas a David Kopřiva, polovina stříbrné párové čtyřky z olympiády v Athénách. VK Blesk v posledních dvou sezónách (2005, 2006) po několika letech znovu vyhrál Český pohár ve veslování, stejně tak Mistrovství ČR družstev a získal řadu dalších ocenění.
Český veslařský svaz byl založen roku 1884. V současné době sdružuje 36 klubů a oddílů z celé České republiky, je spoluprovozovatelem Sport centra Račice. Kongres Mezinárodní veslařské federace FISA přidělil ČVS pořádání Mistrovství světa ve veslování do 23 let v roce 2009 a Mistrovství světa juniorů v roce 2010. Oba šampionáty se mají konat v Račicích. Český veslařský svaz usiluje o kandidaturu Prahy na Letní Olympijské hry v roce 2016.
Adresa konání III.kola Poháru ČR 2006-07 na trenažéru:
Auto Palace na Spořilově s.r.o.
Na Chodovci 2457/I
Praha 4 – Spořilov
www.autopalace.cz

Závody začínají 14.1.2007 v 10 hodin, finálové jízdy jsou na programu mezi 13. a 17.hodinou.

Vlasta Remišová
zástupce pro tisk VK Blesk