Derek Nadsamec potěší příznivce detektivek

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 14. 01. 2007

18816. prosince 2006 měl v kině Atlas premiéru nový film Derek Nadsamec z produkce NoonArt Production, jehož mediálním partnerem jsou Spořilovské noviny. Na Spořilově film uvidíme až v letošním roce, ale věřte je na co se těšit. Produkce detektivní film prezentuje jako "vyrakvený příběh v němž detektiv Derek Hereby řeší záhadný případ. Derek Hereby je policista, nadutec a snob. Člověk skálopevně přesvědčený o svém umu a kriminalistickém nadání. Nyní se ovšem setká s případem, který mu totálně obrátí všechny životní hodnoty a jistoty vzhůru nohama."

Film má všechny předpoklady stát se trhákem roku 2007, protože mu nechybí žádný z prvků každé správné detektivky, které už před lety definoval spisovatel Josef Škvorecký např.: dva vyšetřovatelé (jeden chytrý, druhý hloupý), neočekávané zvraty nebo závěrečná honička a překvapivé rozuzlení. Přidanou hodnotou je kvalitní hudební doprovod a tradičně i vtip, recese a originální nadsázka, jak je ostatně u Noonových filmů zvykem.
Takže Spořilováci, máte se na co těšit, a pokud byste to třeba do spořilovské premiéry zvědavostí nevydrželi a máte rychlé připojení k internetu, pak si klikněte na adresu http://www.film1.cz/index.php?cs/filmy/noonart-derek-nadsamec-2006.

DEREK NADSAMEC
Režie: Mr. Noon
Scénář: Mr. Noon, Lukáš Pertl
Kamera: Milan Jirsa, Lukáš Karel
Hrají: Lukáš Pertl, Mr. Noon, Libor Tůma, Migelowsky a mnozí další
Vyrobil: NoonArt Production (www.noonartproduction.com), 2006
Stopáž: 55 minut