Tisková zpráva MČ Praha 4 - Hlavní ulice

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 08. 03. 2007

Zastupitel Městské části Praha 4 Jan Schneider nám zaslal tiskovou zprávu MČ Praha 4 s prosbou o zveřejnění a dopisem, z něhož vybíráme: "V příloze posílám jedinou oficiální tiskovou zprávu, kterou radnice MČ raha 4 vydala k jednání s petičním výborem 28.2.2007. Rád bych Vás požádal o její umístění do sekce "Doprava", kde bych předpokládal celou diskuzi k opravě povrchu Hlavní. Je smutné, že ceskenoviny.cz si přidají do tiskové zprávy jedno slovíčko a celé to hned vyzní úplně jinak..."TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze 28. února 2007

Vedení Prahy 4 jednalo s petičním výborem o podobě Hlavní ulice

Rekonstrukce spořilovské ulice Hlavní byla tématem, nad kterým se dnes sešlo vedení Prahy 4 se zástupci signatářů petice z místního občanského sdružení, požadujících omezení a zpomalení průjezdnosti této ulice. „Hlavní ulice v současné době prochází opravou kanalizace a diskuse vzniká nad následnými úpravami povrchu,“ vysvětlil zástupce starosty čtvrtého pražského obvodu Oldřich Pražák. Podle požadavků petičního výboru by se úpravami mělo docílit snížení frekvence projíždějících automobilů a odklonění nákladní dopravy.

„Našimi společnými prioritami je zvýšení bezpečnosti a zachování zeleně. Ale lokální omezení, anebo odklonění dopravy buď bezpečnosti nepřispěje, nebo přinese nárůst v okolních ulicích,“ upozornil starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Podle radnice i zástupců občanů je proto potřeba najít komplexní řešení dopravní situace a to jak na Spořilově I. tak na Spořilově II. Závěrem společného jednání je, že ulice Hlavní bude uvedena do původního stavu.

„Zároveň jsme také dnes ustanovili pracovní skupinu pro zadání studie na celou spořilovskou dopravní situaci,“ popsal závěry schůzky starosta Horálek. Během následujícího čtvrt roku by tak mělo být jasné, jaké dopravní úpravy budou Spořilov čekat.