Zážitek se zloději

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Stíny Spořilova, Vydáno dne: 20. 04. 2007

Jsem rodilá spořilovačka, mám na starém Spořilově rod. dům, který jsem v nedávné době zrekonstruovala, tzn. mám i nové okapy i svody a sice z mědi. Měď je drahá, ale chtěla jsem tím vyřešit problém jednou provždy neboť mám v paměti, jak otec plápolal na vysokém žebříku a vždy s časovým odstupem tak asi 3-5 let staré původně pozinkované okapy natíral. Řekla jsem si, takhle už ne, ať to stojí co to stojí, dám tam měď. Ovšem chyba lávky!!!! Na rozdíl od pozinku, který tam vydržel bratru dobrých 35 let, tak měděné svody byly ukradeny pár měsíců po té, co na mém domě spatřily světlo světa.

Svody jsem měla na třech místech a právě včera zmizel poslední a to za bílého dne, neboť ráno, když jsem šla do práce, tak tam ještě byl a večer jsem žasla nad drzostí a ubohostí dotyčného zloděje / zlodějů ? /, svod byl zabetonován do litinové odpadní roury a byl ukončen kolenem, což byla pěkná klempířská práce s nýty. Večer byl svod ukraden a nýtované koleno nůžkami propíchané a vystříhané, zbyly jen nebezpečné ostré, špičaté a otřepané okraje !!! Čili krádež a ještě vandalství non plus ultra !!!

Story se spořilovskou policií
Soused mi poradil, že někde četl, abychom veškeré krádeže hlásili policii. Poslechla jsem jej a zavolala 158. Musím říct, že toto fungovalo dobře. Vskutku asi tak do 30 min přijeli dva mladí policajti, milí, ochotní, plni pochopení a fotili. Nafotili fotky s prázdnými místy po ukradených svodech. Současně jsem krádež nahlásila na pojišťovnu, neboť mám dům pojištěný. Pan pojišťovák, který se na to přijel podívat mi sdělil, že pokud jsem to nahlásila policii, mám od nich pro pojišťovnu sehnat potvrzení.
Na onen papír jsem na spořilovské policejní služebně čekala nejméně hodinu a to tam žádný jiný občan přede mnou nebyl !!! Během té doby kolem mne chodilo sem a tam nejméně 5 - 7 policajtů, nahoru i dolu, já jsem čekala a stála dole v přízemí, evidentně jsem jim při jejich přesouvání vadila. Přestože jsem při vstupu do této instituce nahlásila pro co jsem si přišla, bylo mi sděleno, že mám počkat dole a že paní XY z 1.patra mi to vyhotoví a přinese. Po uplynutí jedné hodiny a pozorování velkých přesouvacích manévrů jsem se opět vnutila do přízemních dveří, kde po opětovném sdělení toho co potřebuji mi po mém nadiktování všeho o krádeži, papír naklepal do počítače, vytisknul, podepsal, předal. Během této čekací hodiny mě napadlo, jak by to bylo krásné a pro Spořilov konečně bezpečné kdyby páni policajti rozšířili okruh svých manévrů a probíhali i spořilovskými uličkami, to by konečně jejich práce měla smysl, ovšem pokud by to nebrali jen jako joging, ale jako službu občanům, za kterou jsou placeni. A jistě bych po dvou měsících nedostala oznámení o výsledku pátrání – PACHATEL NEZNÁMÝ. Jsem tedy poučena a současnou třetí krádež již policii nehlásím neboť vím, že pachatele nechytnou ani nemohou chytit, když jak je rok dlouhý spořilovslé uličky tzv. policajty pochůzkáře nevidí.


pozdravem a přáním pěkného jara a dobré nálady vaše čtenářka a okradená majitelka rod. domku Alena