Memorial Karla Waltera ve fotbale

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Vydáno dne: 28. 08. 2007

Dne 16. června proběhl už 5. ročník Memorialu Karla Waltera ve fotbale na „Plácku“ na starém Spořilově (u točitého mostu). Jubilejní turnaj se odehrál v přátelském duchu za účasti pěti mužstev (FKPS Spořilov – pořadatel), PPC Spořilov,NK Zagreb A ,NK Zagreb B a 4.pivní eskadra. Turnaj měl velkou sportovní úroveň, kdy se hrál nejenom technický, ale i taktický fotbal.Občas se i na kopačkách zajiskřilo. Po velkém boji, kdy se střetli proti sobě nejlepší mužstva – domácí FKPS Spořilov a PPC Spořilov (0:0), se celkovým vítězem stalo mužstvo PPC Spořilov.

Tabulka:
1. PPC Spořilov 10 b. (11 : 2)
2. FKPS Spořilov 8 b. (7 : 1)
3. NK Zagreb B 6 b. (10 :12)
4. NK Zagreb A 4 b. (8 : 7)
5. 4. pivní eskadra 0 b. (1 :15)

Nejlepší střelec: Martin Kott (PPC) s 5 góly
Nejlepší hráč: Ivo Goldstein (NK Zagreb B)
Nejlepší brankař: Zdeněk Duchek (FKPS)

Pořádání turnaje bylo na vysoké úrovni jak po stránce zajištění kvality hřiště, tak po stránce občerstvení (Plzeň 12°,kotlety a klobásy na grilu).Večeře s chorvatskými hosty proběhla ve sponzorské restauraci EUREKA. Už se těšíme na další Memorial.

Proč Memorial Karla Waltera?
Karel Walter byl jeden z prvních kamarádů – fotbalistů, který začal s námi hrát fotbal na našem „ Plácku“Začala se tu scházet bezvadná parta kluků, která převážně hrála za ČAFC Spořilov.
Na tuto partu rád vzpomínal a celou dobu byl velkým spořilovským patriotem. I když se odstěhoval, tak každý volný čas se na Spořilov vracel, jak kvůli fotbalu, tak kvůli ping – pongu, který za Sokol Spořilov hrál.Aktivně se zúčastnil výstavby našeho „Plácku“, který jsme se rozhodli vybudovat, abychom měli kvalitní hřiště na fotbal jak pro nás, tak pro spořilovské děti.
Karel byl velkým sportovcem se smyslem pro fair play jak ve sportu, tak v osobním životě. Proto bylo pro nás velké překvapení, když jsme se dozvěděli, že Karel náhle skonal ve svých 39 letech po fotbalovém utkání.
Protože Karel byl nejenom náš kamarád, ale také velmi dobrý fotbalista, tak jsme se dohodli, že turnaj nazveme „ Memorial Karla Waltera“.


Ivan Mráz
PPC Spořilov