CHODOVSKÁ OHLÉDNUTÍ za historií místa

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 12. 09. 2007

Od 19. září do 31. října 2007 bude v OC Centrum Chodov (1. podlaží) instalována výstava, která představí pohled do historie Chodova, jak je zachycena na historických mapách, leteckých snímcích, dobových fotografiích a v archivních dokumentech. Na výstavě budou poprvé veřejnosti prezentovány historické letecké snímky Chodova a okolí z minulého století, nejstarší zachovaný rozpočet obce Chodov z roku 1816, dokumenty nejstaršího občanského spolku Chodovec z roku 1887 a další archivní dokumenty, týkající se obce Chodov, výstavby dálnice a pražského okruhu.

Dále budou na dobových fotografiích zachyceny proměny Chodova ze zemědělské obce v součást metropole. Staré mapy zachycují Chodov od roku 1756 do současnosti.
Výstava bude přístupná zdarma všem návštěvníkům obchodních pasáží Centra Chodov každý den od 9 do 21 hodin.
Možnost zajištění prohlídek s výkladem pamětníků pro skupiny po předchozím objednání na e-mail: oschodov@seznam.cz . Speciální prohlídky s výkladem autorů výstavy 20. září a 15. října od 19 hodin, sraz u informačního stánku Centra Chodov.
Další informace o výstavě a pamětní kniha jsou pod celou dobu konání výstavy k dispozici u informačního stánku Centra Chodov.