ZŠ Na Chodovci - Krajina za školou

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Děti a školy, Zdroj: Zuzana Švadlenová, Vydáno dne: 24. 04. 2008

ZŠ Na Chodovci - nepoužívat 22. 4. 2008 se slaví Den Země. Pro ZŠ Na Chodovci to byl zvlášť významný den, neboť se konala konference a vernisáž výstavy na závěr dvouletého projektu Krajina za školou. Projekt koordinuje Sdružení TEREZA a spolufinancuje ESF, státní rozpočet ČR a rozpočet hl. m. Prahy.
ZŠ Na Chodovci (a 9 dalších pražských škol) tento den v historických prostorách Novoměstské radnice prezentovala výsledky snažení svých žáků. Těžký úkol prezentovat byl svěřen žákyním T. Divíškové, Z. Celnerové, M. Hradecké z 8. třídy, doprovodila je koordinátorka EVVO Mgr. H. Capůrková a paní učitelka J. Kocourková.

Změny Spořilova a okolí sledovali žáci naší školy na starých fotografiích, pořizovali nové, v hodinách informatiky vytvářeli fotodvojice, v dalších hodinách vymýšleli doprovodné texty. Smyslem projektu bylo přivést děti (a skrze ně i jejich učitele, rodiče či širší veřejnost) k zájmu o jejich okolí, o jeho historii a proměny.
ZŠ Na Chodovci - vyvrcholení Krajiny za školouKromě vlastní projektové činnosti získala škola mnoho pracovních listů pro děti, odborné semináře pro učitele, výukové programy pro děti. Největší radost máme z publikace Krajina za školou, ve které jsou profesionálně zpracované materiály vytvořené žáky a jejich učiteli. Výstavní panely chceme po skončení výstavy ukázat veřejnosti , nejprve 29. května na Zahradní slavnosti ZŠ Na Chodovci, později i na dalších místech Spořilova. V současné době lze kompletní výsledky projektu nalézt na stránkách ZŠ Na Chodovci. (www.zsnachodovci.cz - hlavní stránka – aktuálně – Krajina za školou).