ZŠ Na Chodovci – Výuka za školou

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Děti a školy, Zdroj: Zuzana Švadlenová, Vydáno dne: 24. 04. 2008

ZŠ Na Chodovci - nepoužívatOborový den jsme letos připravili jako doplňující akci k vyvrcholení projektu Krajina za školou. Žáci 2. stupně si vybírali z devíti aktivit, které pro ně učitelé připravili. Většina z nich probíhala mimo školu. Nával u zápisních lístků svědčil o mimořádném zájmu žáků.

Žáci ZŠ Na Chodovci u turbíny Štěchovické elektrárnyČeštináři měli možnost „prolézt“ Stavovské divadlo od sklepa po střechu, výtvarníci ve školním ateliéru tvořili – hlavním materiálem byla sádra. Dějepisci se vydali zjišťovat, jak je to s teplem, světlem, dopravou v minulosti – pracovali v Plynárenském muzeu. Angličtináři se vydali na vycházku do centra – povolena jen angličtina, největším lákadlem ovšem byla návštěva fastfoodu. Druhá skupina angličtinářů si uspořádala pravý anglický piknik. Sportovci se vydali do Krčského lesa, kde pro ně byly připraveny netradiční discipliny. Přírodovědci zkoumali život podél potoků, konkrétně v Modřanské rokli. Nejdále se vydali technicky zaměření žáci – prohlédli si Štěchovickou elektrárnu.
Některé děti z 1. stupně využily nabídky MČP4 a navštívily KC Novodvorská, kde byl připraven bohatý program s ekologickou tematikou, pro další byla velkým zážitkem návštěva Mořského světa.
Své poznatky a zážitky žáci v následujících dnech zpracují a představí na školní výstavce.