S Posázavským Pacifikem za zlatým pokladem

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 21. 05. 2008

V sobotu 24. května vypraví České dráhy historický parní vlak na trať legendárního Posázavského Pacifiku. Cestující z parního vlaku mohou navštívit muzeum těžby zlata v Jílovém nebo pozoruhodný kaňon Sázavy.

Soupravu sestavenou z historických osobních vozů třetí třídy a bufetového vozu potáhne parní lokomotiva „Čtyřkolák“ (434.2186). Za zpáteční jízdenku zaplatí cestující 240 Kč, v prodeji budou také zlevněné jízdenky pro děti, důchodce a držitele průkazu ZTP a jízdenky pro jednotlivé úseky trati za 60 Kč.
V Jílovém u Prahy doporučujeme navštívit Regionální muzeum těžby zlata v Čechách. Cestující, kteří předloží jízdenku na parní vlak, zaplatí poloviční vstupné. Pro zájemce bude připravena i prohlídková trasa ve Zlaté štole sv. Josefa. Ostatní mohou vyrazit ze stanice Krhanice do lešanského vojenského muzea, kde právě tuto sobotu slavnostně odstartuje turistická sezóna. Za návštěvu stojí také románský hrad v Týnci nad Sázavou. V Čerčanech si mohou lidé prohlédnout parní lokomotivu.
Jízdenky a místenky na parní vlak je možné koupit v železniční stanici Praha-Braník denně od 7 do 18 hodin nebo přímo ve vlaku u průvodčích. K základní ceně jízdenek jsou uznávány slevy pro děti, žáky, důchodce a držitele průkazu ZTP, neplatí ale obchodní slevy ČD.
Další informace poskytnou zaměstnanci ČD ve stanici Praha-Braník na tel. 972 228 853 a 972 228 850 nebo na e-mailu pavlik@epos.cd.cz. Informace o parních vlacích jsou také na internetových stránkách www.parnijizdy.ic.cz.