ZŠ Jižní: Měli jsme velké štěstí, neboť po celou dobu slavnosti nepadla jediná dešťová kapka

Autor: Daniel Kaiser <Kaiser.Daniel(at)zsjizni.cz>, Téma: Děti a školy, Vydáno dne: 30. 05. 2008

80 let ZŠ Jižní IVZákladní škola Jižní IV. oslavila 80. školní rok zahradní slavností ve čtvrtek 22. května 2008. Několik týdnů jsme připravovali program, který představovala pódiová vystoupení žáků i absolventů naší školy. Velký úspěch sklidila hned po jedné hodině odpolední pohádka o Sněhurce určená především návštěvníkům z okolních mateřských škol a prvních tříd naší školy. Dalším nacvičeným dramatickým dílem byla balada O vodníkovi od Karla Jaromíra Erbena. Dále se na prknech, která znamenají svět, vystřídaly taneční ukázky a také vystoupení našich bývalých žáků, kteří dobývají svět na státních a evropských soutěžích. Velkou pozornost zasloužilo vystoupení skupiny „Burdýři“, jejíž členové předvedli komponovaný pořad historického šermu. Všechny účastníky přišel pozdravit pan starosta Ing. Pavel Horálek. V závěru vystoupila hudební skupina Globus a devátý ročník se pochlubil svými tanečními kreacemi. Poslední ročník ZŠ sklidil bouřlivý aplaus.

Od 13:00 do 20:00 hodin si mohli návštěvníci zaskákat na nafukovacím hradu, zahrát si hry a soutěže, které pro ně připravili vedoucí a instruktoři skupiny BOR, vyzkoušet si jízdu zručnosti na malých motocyklech, projet se na malém řetízkovém kolotoči nebo si z balónku udělat nějakou postavičku. Bývalí žáci školy, různých ročníků narození, si prohlédli výstavu o historii ZŠ a všichni měli možnost přispět na právě vydaný vlastivědný sešit „Spořilov – můj domov“. Zájemci o tento výtisk se mohou obrátit na zaměstnance školy o bližší informace. Občerstvení bylo zajištěno a vše se snědlo a vypilo. Měli jsme velké štěstí, neboť po celou dobu slavnosti nepadla jediná dešťová kapka.
Na závěr celé akce jsme s dětmi vypustili jeden velký balón, který držel poutač o výročí školy. Čekáme, odkud se nám vrátí zpráva o jeho nálezu...
Děkujeme všem sponzorům za příspěvky, které umožnily zorganizovat celou akci. Díky našemu absolventu Filipu Leiblovi, který celou akci moderoval, městské policii, která zajišťovala bezpečnost při akci, a všem zaměstnancům školy, kteří se podíleli na celé slavnosti.

80 let ZŠ Jižní IV 80 let ZŠ Jižní IV 80 let ZŠ Jižní IV 80 let ZŠ Jižní IV