Věra Wajsarová vystoupí v KC Spořilov

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 03. 06. 2008

Věra Wajsarová se skupinou Minimum vystoupí 11.6.2008 v KC Spořilov.
Věra Wajsarová patřila v osmdesátých letech mezi nejvýznamnější interpretky písniček, kterým se také někdy říká šanson. Její osobitý projev je založen především na textech a skladbách našich předních autorů a na perfektním a procítěném podání. Po absolvování pražské konzervatoře, kde byla žačkou Hany Hegerové, působila krátký čas v Krušnohorském divadle v Teplicích a v Pražském divadle ABC. V roce 1974 začala její několikaletá spolupráce s Petrem Novákem a skupinou George and Beethovens, a stala se jeho uměleckou partnerkou.

Byla představitelkou "krásky" v jednom z prvních českých muzikálů "Kráska a zvíře", který byl vydán i na LP Panton a také účinkovala na LP "Co je to láska" kdy se stejnojmenná píseň stala skutečným hitem, který se hraje na rozhlasových vlnách dodnes. Díky přesvědčivému a výraznému projevu je pozvána v roce 1981 na Bratislavskou lyru, kde postoupila do finále soutěže. V roce 1982 zakládá se svým manželem a kytaristou Oldřichem Wajsarem skupinu Minimum a vydává se na samostatnou dráhu. Ve svých písničkách klade především velký důraz na text a obsahovou složku, velkou část jejího repertoáru tvoří zhudebněné básně. Toto období je zachyceno na albu "Země Delfinie".
Na začátku devadesátých let přestává vystupovat z důvodů onemocnění hlasivek a na scénu se vrací až začátkem roku 2007. V témže roce vydává své nové CD Měsíc sebevrahů a začíná opět vystupovat koncertně. Účinkuje v České televizi v pořadu Dobré ráno, boduje po pět týdnů v soutěži Českého rozhlasu "Česká dvanáctka" a v současné době dokončila videoklip na píseň "V tvém saku spím, lásko moje".
Dne 3.12. 2007 proběhl ve spolupráci s Českým rozhlasem křest CD ve studiu A Karlín, spojený s veřejnou nahrávkou. Její album je hodnoceno v oblasti šansonu na vysoké úrovni, které nepodléhá módnosti doby a je pro posluchače skutečným hudebním zážitkem.