Představení návrhů na památník odbojů a na rekonstrukci Roztylského náměstí

Autor: Tomáš Ledvina <tomas.ledvina(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 05. 11. 2008

Návrh pomníku 1 V úterý 18.11.2008 od 18.00 se v kině Sigma - KC Spořilov koná Debata o pomníku a Roztylském náměstí, kterou pořádá Radnice MČ Praha 4.
Občanské sdružení Spořilov Vás všechny srdečně a naléhavě zve k účasti.
Proč? Především proto, že náměstí je hlavní dominantou a osou Spořilova a jeho podoba je pro naši čtvrť určující.
A také proto, že jde o akci navazující na živou diskusi o pomníku, která se konala v ZŠ Jižní 13.12.2007. Odkazy na uvedenou akci i stanoviska k celé problematice najdete pod pozvánkou.

Návrh pomníku 2Třetím důvodem výzvy k účasti je nedostatečné informování o jejím konání.

Byla jen anoncována v posledním Tučňáku. V Kulturním centru Spořilov, kde se koná, o ní vůbec nevědí! Není uvedena ani na jeho www stránkách ani na stránkách Radnice. Konání Debaty mi dnes telefonicky potvrdila vedoucí odboru PR Radnice paní Kazdová s tím, že žádné bližší informace nejsou k dispozici (např. leták ) a nechystají se.

Byl jsem ale potěšen tím, že mi ihned zkraje zdůraznila chybu v Tučňáku. Nebude se jednat o představení několika návrhů podob Památníku od Zborova, ale jak zdůraznila Památníku 1. a 2. odboje. Je tedy stále reálná naděje, že tolik kritizovaný bronzový útočník s napřaženým bodákem nemusí být definitivní podobou pietního místa, kde odpočívají těla padlých z květnového povstání. Ale to již předbíhám veřejnému projednávání, které proběhne v Sigmě.

Text pozvánky z Tučňáku
Debata o náměstí a památníku
Představení několika návrhů podob Památníku od Zborova a rekonstrukce Roztylských sadů (správně: náměstí), to vše se bude veřejně projednávat 18. listopadu od 18 hod. v kině Sigma. Občané MČ Praha 4 jsou srdečně zváni.