Pražští politici: Nechceme dál betonovat, chceme vytvořit zelený pás kolem města

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Veřejná správa, Vydáno dne: 23. 02. 2009

Prostřednictvím zeleného pásu kolem Prahy chtějí pražští politici propojit hlavní město se Středočeským krajem. Mělo by jít přitom o rekreační lesy, parky a cyklostezky. Ve spolupráci se Středočeským krajem může navíc Praha dosáhnout na evropské fondy. Na otázku, proč chce Praha zelený pás vytvořit, odpověděl před časem radní města Martin Langmajer, v jehož působnosti je i tvorba nového územního plánu, že má zabránit dalšímu vybetonovávání krajiny a přírody a neejen pro Prahu, ale i pro její okolí je pás vysloveně existenční otázkou. "Chceme, aby se zástavba neustále nezahušťovala a zároveň se město nerozrůstalo. Zeleň ustupuje silnicím a domům,“ vysvětlil Bořek Votava, šéf Útvaru rozvoje města, který strategii vypracoval.

V našem regionu půjde zejména o území Hostivařského lesoparku. Součástí zeleného klínu podél toku Botiče má být i Spořilov a lokalita Trojmezí.
Přirozený klínem s chráněnými územími má být i Kunratický les, který se má na východ spojit s Milíčovským lesem, na jih je napojen na Komořanské polesí.
Zelenou osou má pak tvořit být Michelský les, Komořany a Vltava.