Radní Petr Štěpánek podpořil protihluková opatření

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 16. 09. 2009

„Odhlučníme např. Barrandovský most, Kolbenovu, Jižní spojku-Spořilov a vyměníme dlažbu v Bělehradské a snížíme rychlost na ulici 5. května či Spořilovské,“ uvedl pro pražskou verzi deníku Právo pražský radní a zastupitel Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ).


Podle něho s omezením hluku klesají i emise a zvyšuje se bezpečnost. V ulici V Holešovičkách, jejíž obyvatelé se obávají zvýšení dopravní zátěže po dokončení tunelu Blanka, se mají protihluková opatření ještě prověřovat. Na 5. května se má vedle omezení rychlost i měřit a u Michle se počítá se stavbou stěny. Záleží ale na možnostech příštího městského rozpočtu.
Na severojižní magistrále, v ulici 5. května, jejíž obyvatelé se kvůli překračování hlukových norem soudí s městem, má přibýt ve směru do centra omezení rychlosti. Pokud to město schválí, řidiči tudy už nebudou smět projíždět sedmdesátkou, ale jen padesátkou. Soubor opatření ke snížení hlukové zátěže mají navrhnout městské organizace, vedle snižování rychlosti se předběžně počítá s rekonstrukcemi tramvajové trati či s protihlukovými stěnami, pokud s nimi místní souhlasí. Celkem magistrát dostal od veřejnosti ke dvěma stům připomínek.