Jaká bude vize ODS v Praze?

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 19. 04. 2010

Dnes večer Regionální sněm pražské ODS odvolal 87 hlasy ze 120 svého kontroverzního místopředsedu a starostu Prahy 5 Milana Jančíka. Místopředseda ODS David Vodrážka médiím již před jednáním řekl, že Jančík škodí ODS. O post přišli i další místopředsedové Tomáš Chalupa a Jiří Janeček. V tajné volbě byli poté zvoleni noví místopředsedové - náměstek primátora Rudolf Blažek (svého času odpovědný za projekt Opencard), starosta Prahy 8 Josef Nosek, radní Prahy 9 Tomáš Portlík a starostka Prahy 21 Andrea Vlásenková, která byla součástí předchozího vedení a sama původně rezignovala. ODS do voleb v Praze povedou také pražský primátor Pavel Bém a první místopředseda Pavel Klega.
A jak to souvisí se Spořilovem? ODS je nejsilnější politickou stranou v Praze - má od roku 2006 nadpoloviční většinu v Zastupitelstvu hlavního města Prahy a její starostové vedou drtivou většinu městkých částí (včetně MČ Praha 4, jejíž součástí je i Spořilov).

Milan Jančík i nadále zůstává zastupitelem hlavního města, členem představenstva PRE i starostou Městské části Praha 5. V čele samosprávy je na Praze 5 za ODS díky koaliční podpoře ČSSD. V minulých komunálních volbách získal za ODS nejméně preferenčních hlasů.
Je otázkou, jakým směrem se budou ubírat další kroky nového vedení, jisté je, že očištění od kontroverzních osob je nutnou první vlaštovkou.
(článek vznikl ve spolupráci s www.praha16.cz)