Petici proti kamionům podepsalo 1800 lidí

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 12. 10. 2010

Téměř dva tisíce obyvatel Spořilova odmítlo průjezd těžkých nákladních vozů touto městskou částí. Svůj nesouhlas stvrdili podpisem pod petici, která byla k dispozici na několika místech starého i nového Spořilova. Konečné číslo je 1827 s tím, že několik desítek podpisů muselo být vyřazeno vzhledem k tomu, že její signatáři nedosáhli věku plnoletosti. I tak patří dětem z blízké základní školy veliký dík.

Občanské sdružení Spořilov dnes petiční archy odevzdalo na podatelnu Magistrátu hlavního města Prahy, kde bude předána předsedovi kontrolního výboru JUDr. Františkovi Hoffmanovi (KSČM), jenž by jí měl předložit k projednání na nejbližším jednání kontrolního výboru. OS Spořilov bude doktora Hoffmana kontaktovat a požadovat, aby k projednání došlo co nejdříve. O výsledku jednání budou obyvatelé Spořilova neprodleně informováni. Pokud se však bude zdát doba projednání příliš dlouhá, mohou se obyvatelé obracet přímo na předsedu kontrolního výboru. Jeho email je Frantisek.hoffman@cityofprague.cz.
Autoři petice rovněž nebudou pasivně čekat na výsledek jednání, ale budou se snažit sami kontaktovat nové zastupitele městské části Praha 4 i Magistrátu hlavního města Prahy a požadovat řešení katastrofální situace na Spořilově.

Oldřich Janeba