V Thomayerově nemocnici bude otevřena "Naše kavárna"

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 28. 01. 2011

Občanské sdružení Lékořice 1. února slavnostně otevře zrekonstruované prostory kavárny v pavilonu A1 ve Fakultní Thomayerově nemocnici.
Unikátnost projektu kavárny spočívá ve vytvoření míst pro podporované zaměstnávání rodičů dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Těžce chronicky nemocné děti jsou na JIP Pediatrické kliniky hospitalizovány i několik let. Cílem projektu je také upozornit na nelehkou situaci, ve které se rodiny takto nemocných dětí nacházejí.

„Snažíme se v situaci bezmoci a zoufalství být pro maminky nablízku a dělat pro ně aspoň něco málo z možného….. bohužel právě v těchto dnech se se svojí bezmocí konfrontujeme zvláště bolestně….“ říká Karin Pospíšilová, ředitelka občanského sdružení Lékořice.
Lékořice realizuje od roku 2005 dobrovolnické programy jejichž smyslem je psychická podpora pacientů i zdravotnického personálu. Ojedinělým způsobem propojuje působení dobrovolníků, poskytování duchovní péče a herní terapie pod hlavičkou „Lékořice - Centrum podpůrné péče“. Vizí do dalších let je rozvíjení a propagace tohoto konceptu.
„Naše kavárna“ vzniká za podpory mnoha přispěvatelů – velkých firem, ale také drobných či anonymních dárců. Investice již přesáhla 1.900 000 Kč a dle dalších finančních možností bude pokračovat (rozšíření prostor o salonek a předzahrádku…) Interiér kavárny odkazuje na slavnou éru objektu a to třicátá léta, kdy byly otevřeny Masarykovy domovy. Projekt je stále možno podpořit přímým zasláním daru na účet o. s. Lékořice č. ú. 197 097 837 / 0300, VS 137. „Těším se s celým týmem na první zákazníky a věřím, že si kavárnu zamilují stejně jako my. Provoz pro Vás zahájíme v pondělí 7. února a už nyní Vás zvu na výtečnou kávu, připravovanou podle nejvyšších standardů kávové kultury. Určitě stojí za to také ochutnat sladké či slané pečivo nebo dezerty….“zve provozní kavárny Petra Křivánková.
Kavárna bude otevřená od 7-18 h, zatím pouze ve všední dny. Rezervace a objednávky akcí je možné realizovat již nyní na tel: 604 893 626 nebo e-mailem: kavarna@ftn.cz
Partnery projektu jsou restauratér Ondřej Slanina a Všeobecná zdravotní pojišťovna.