Skončí porodnice v Krči?

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 15. 02. 2011

Pokud opravdu odejdou z pražských nemocnic všichni lékaři, kteří podali výpovědi při akci Děkujeme, odcházíme, musela by se zavřít porodnice v Thomayerově nemocnici v Krči, kde rodí i spořilovské maminky. Po setkání s řediteli nemocnic to dnes řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda. V nemocnici Na Bulovce by byla zastavena gynekologická péče a tamější oddělení by se soustředilo pouze na porody.

Jasno bude zítra. Část doktorů s návrhem dohody nesouhlasí. Kromě zastavení porodů v krčské nemocnici by se podle Svobody také oddalovaly termíny plánovaných operací. Příští týden by pak nemocnice přestaly přijímat pacienty na plánované operace a zajišťovaly by pouze akutní péči. Primátor s řediteli nemocnic, šéfem záchranné služby a zástupci ministerstva zdravotnictví diskutoval o krizovém plánu na zajištění zdravotní péče po 1. březnu.
Podle primátorského náměstka Ivana Kabického už nyní jednotlivé fakultní nemocnice hlásí, kolik mají na jednotlivých odděleních volných lůžek. Podle toho by se po 1. březnu řešilo, kam například sanitka s konkrétním pacientem pojede.