Trojmezí: Zastupitelstvo schválilo definitivní NE zástavbě

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Zdroj: ČTK, Vydáno dne: 02. 04. 2011

Trojmezí by i nadále mělo zůstat "zelenou" zónou. Zastupitelé hl. města neschválili změnu územního plánu, která počítala s výstavbou bytových domů v této lokalitě. Výstavbu v Trojmezí nedoporučily ani dotčené orgány včetně magistrátního odboru ochrany přírody. Trojmezí je rozsáhlým nezastavěným územím na pomezí Prahy 10, 11 a 15. Jeho součástí je přírodní park Hostivař - Záběhlice a chráněné území Meandr Botiče. Území využívají k rekreaci především obyvatelé okolních sídlišť Chodov, Spořilov, Záběhlice, Zahradní Město, Hostivař a Košík.
Změna územního plánu navrhovala vznik obytných domů na úkor zeleně. Proti se v petici postavily tisíce obyvatel, ale i řada odborníků. Plán se nelíbil ani neziskovým organizacím, hygienikům nebo Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR.


Město naopak podpořilo návrh na zahloubení magistrály do země. V tuto chvíli se diskutuje o tom, kam až by tunel vedl. Jedna z možností je od garáží Slovan po Nuselský most, s ní ale nesouhlasí magistrátní odbor územního plánu. Kratší verze by ústila už v parku za muzeem. Město chce změnu zpracovávat, přestože na ni v současnosti nejsou v rozpočtu peníze.