Přijďte na Zumbu do ZŠ Jižní!

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Vydáno dne: 14. 09. 2011

ZumbaVětšina z nás si v dnešní době všimla fenoménu, který se rozmáhá ve fitness centrech, školních tělocvičnách a kulturních domech. Jedná se o Zumbu. Její hodiny jsou nakažlivé především proto, že je veselá a je určena každému bez rozdílu věku, pohlaví, pohyblivosti či tanečním dovednostem. Nemusíte být tanečník nemusíte být ani fyzicky zdatní. Na hodinu vám stačí vzít jen dobrou náladu a sportovní obuv.

Dana Eliášová (instruktorka Zumby)Pokud půjdeme po definici Zumby, zjistíme, že je to jednoduchá taneční fitness hodina doprovázená latinsko americkou hudbou. Pochází z Kolumbie, kde ji přivedl na svět Beto Peréz, který jí dal název a strukturu. Tento druh fitness tanečních hodin snoubí jak prvky klasického aerobiku tak i základní kroky jednotlivých typů tanců jako jsou např. Merengue, Salsa, Reggaton, Cumbia, Calipso, Samba a mnoho dalších.
Příjemné je i to, že se při tomto druhu fitness spálí více kalorií než při klasickém aerobiku a to formou, kterou je víc než příjemná. Navíc pomáhá výrazně posilovat svalovou soustavu, takže nejen že spalujete, ale i formujete. Na jednu takovou hodinu můžete chodit pravidelně každou středu od 19:15 do 20:15 a Pátek od 18:00 do 19:00 hodin na ZŠ Jižní, kde vás provede kvalifikovaná instruktorka a členka ZIN (Zumba International Network) Dana Eliášová (viz foto).