Petici podepsalo téměř 2000 občanů!

Autor: RNDr. Jana Růžičková, CSc. <jruzicka11(at)seznam.cz>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 04. 10. 2011

Petici za omezení vjezdu kamiónů do Prahy a snížení dopravní zátěže Spořilova podepsalo do 3.10. 2011 téměř 2000 občanů. Děkujeme obyvatelům Spořilova i dalších částí Prahy, občanům jiných obcí, občanským sdružením, části politické reprezentace naší radnice a dále i všem dalším lidem, kteří nám významně pomáhali při sběru podpisů a podpisových archů.V petici požadujeme urychlené uvolnění finančních prostředků ze státního rozpočtu na dostavbu Pražského okruhu. Dále žádáme omezení vjezdu kamiónů do Prahy a rovnoměrné rozdělení dopravních toků do několika oblastí do doby úplné dostavby Pražského okruhu, včetně navrácení kamiónové dopravy na Jižní spojku. Také požadujeme zklidnění dopravy ve všech dopravně přetížených ulicích sídliště Spořilov a omezení nákladní dopravy pouze na vozidla dopravní obsluhy a vozidla kategorie N1 (do 3,5 t). Dále požadujeme, aby byla Hygienickou stanicí hl. m. Praha odejmuta vyjímka TSK pro Spořilovskou ulici a v obytné zóně byly striktně vyžadovány nekorigované limity hluku (den/noc = 60/50 dB).
Petice nyní směřuje na magistrát, dále na vládu ČR, Petiční výbory Poslanecké sněmovny ČR a Senátu parlamentu ČR, dále k hlavnímu hygienikovi, ministrovi dopravy a starostovi naší městské části. Dle Zákona 131/2000 Sb. o hlavním městě Praze je povinno Zastupitelstvo hlavního města Prahy petici projednat do 60-ti dnů. Předpokládáme, že to bude 3.11.2011, kdy na podporu petice proběhne od 8.30 h na Mariánském náměstí demonstrace a poté budeme přítomni jednání zastupitelstva. Sledujte Spořilovské noviny a webové stránky sos-sporilov.cz, protože budeme postupně upřesňovat.

Je zcela zásadní, aby nás podpořili všichni občané, kteří mohou. Na Spořilově žije asi 15 000 obyvatel, bude-li nás tam 5 000 a více je velice reálné, že dojde k zásadnímu řešení. Blokády se zúčastnilo více než 300 statečných lidí. Otázkou ale je proč tam nebyl celý Spořilov, věc tím mohla být z velké části již vyřešena. Nyní je nutné převzít osud do vlastních rukou a bojovat proti bezpráví, které na Spořilově nastalo! Bojujeme za své bytostné právo na šťastný život! Proto tam budeme všichni!

Občanské sdružení SOS Spořilov