Filmový festival Expediční kamera zavítá i na Spořilov

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 04. 02. 2012

Filmový festival Expediční kamera je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. V únoru a březnu zavítá do 133 měst České republiky od Mariánských Lázní až po Třinec, řekl v pátek agentuře Mediafax cestovatel a manažer festivalu Dan Hála.
Největší festival svého druhu v ČR začal ve čtvrtek ve Zlíně a skončí 24. března ve Starém Kolíně. Jeho oficiální start je ale naplánován až na promítání v minikině na veletrhu Holiday World, který se koná od 9. do 12. února. Do spořilovského kina zavítá 18. února 2012.

Diváci shlédnou sedm nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezóny: Co se stalo na ostrově Pam, Life Cycles, Mazungu, Nejdelší cesta, Odkud není návratu, Ve vlčí kůži po stopách Džingischána a Úlitba Ganéšovi. Tyto snímky byly mnohokrát oceněny na mezinárodních festivalech.

Některá představení budou doplněna o bonusové filmy, které pořadatelé mají možnost zařadit do programu, ale nejsou jeho povinnou součástí. Jsou to snímky JUMP!, Barmánia, Tenkrát v ráji aneb damals im paradies a Velký Benátčan.