MHD: Co nás čeká a nemine od 1. 9. 2012?

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 20. 08. 2012

Tramvaj č. 6
Ve směru z centra je z Karlova náměstí odkloněna přes Albertov a Náměstí Bratří Synků na Spořilov; z Anděla je odkloněna přes Smíchovské nádraží do Sídliště Barrandov (v úseku Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov jede pouze v pracovní dny ráno); v úseku Anděl – Kotlářka nahrazena linkou 4.

Tramvaj č. 11
Zkrácena o úsek Olšanské hřbitovy – Černokostelecká (nahrazena linkou 5), v úseku Olšanské hřbitovy – Náměstí Bratří Synků v pracovní dny cca 6:00 – 19:00 vložené spoje (nově PÁTEŘNÍ LINKA).Autobusová linka č. 106
Ve směru od Kačerova odkloněna přes Starý Spořilov, Spořilov, Sídliště Spořilov na Roztyly (v úseku Kačerov – Roztyly v provozu pouze každý druhý spoj). METROBUS.

Autobusová linka č. 118
V pracovní dny cca do 20:00 prodloužena o úsek Dvorce – Smíchovské nádraží, ve směru z Budějovické odkloněna ze zastávky Depo Kačerov přes Severozápadní na Sídliště Spořilov (v oblasti Spořilova a Roztyl nahrazena linkou 106), zkrácení intervalů celotýdenně. METROBUS.

Autobusová linka č. 121
Zkrácení o úsek Nádraží Braník – Na Knížecí, ve směru z Braníka odkloněna ze zastávky Nádraží Krč přes Rosečskou na Budějovickou (v úseku Budějovická – Sídliště Spořilov nahrazena linkou 118), prodloužení intervalů celotýdenně.

Autobusová linka č. 135
Ve směru z centra je odkloněna ze Spořilova přes Roztyly, Chodov na Koleje Jižní Město, ve směru z centra zajíždí do Sídliště Spořilov; v úseku Spořilov – Jižní Město nahrazena linkou 136, zkrácení intervalů v pracovní dny. METROBUS.

Autobusová linka č. 136
Ve směru z centra je odkloněna ze Spořilova přes Chodovec, Opatov a Háje na Jižní Město, nově nezajíždí do Sídliště Spořilov; v úseku Spořilov – Koleje Jižní Město nahrazena linkou 135. METROBUS.

Od 1. září 2012 dochází nově také k přejmenování zastávek Na Návrší (nově Pod Dálnicí), Na Rolích (Jemnická, Vyskočilova), Na Úlehli (Pekárenská).

Aby se informace o změnách dostaly co nejvíce lidem, bude zajištěna dosud největší informační kampaň v dějinách. Veškeré potřebné informace najdou lidé nejen na klasických místech, jako jsou zastávky, stanice metra, internet nebo telefonní infolinka, ale i na dalších místech, kde se cestující pohybují, jako jsou úřady městských částí, knihovny nebo vlaky a příměstské autobusy pro mimopražské. Bude vydán vyšší náklad všech informačních materiálů, prodloužena provozní doba infocenter a telefonní linky. V ulicích budou na místech největších změn také informátoři připravení poradit s novým způsobem cestování.
• internet: www.dpp.cz, www.ropid.cz
• vyhledání spojení: http://pid.idos.cz (cca od 20.8.2012)
• zastávkové jízdní řády: http://portalpid.idos.cz (cca od 20.8.2012)
• interaktivní dopravní mapa: www.praha.planydopravy.cz
• infolinka Dopravního podniku hl. m. Prahy 296 19 18 17 (prodloužený provoz do 23:00)