Díky bratře generále Tomáši Sedláčku!

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Nezapomínáme, Vydáno dne: 03. 09. 2012

Položení zákl. kamene k pomníku Zborovským hrdinům 24.6.2010Dvacátého čtvrtého srpna 2012 odešel na věčnost velký hrdina, Sokol a bojovník za svobodu českého národa za druhé světové války, armádní generál bratr Tomáš Sedláček.

Spořilovští občané si váží jeho osobní účasti na slavnostním shromáždění na Národním hřbitově dne 24. června 2010 u příležitosti 93. výročí památné bitvy československých legionářů u Zborova. Svojí účastí podpořil snahu vrátit tento památník hrdinům první světové války na Roztylské náměstí na Spořilově.
Poklepal na symbolický základní kámen pomníku Hrdinům od Zborova. Se slovy Tomáše Garrigue Masaryka : „Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa!“ vyslovil bratr generál Tomáš Sedláček svoji osobní podporu obnově pomníku, odstraněného za války německými okupanty. Připomene slavnou historii vítězného boje československých legionářů za samostatnost a svobodu za první světové války, který vyústil k založení demokratického československého státu. Vzpomínkou na naše hrdiny se navrátí historická paměť českého národa. Pomník je proto významný zejména pro současnou a budoucí generaci našeho národa.

Ve chvílích hlubokého smutku nad odchodem hrdiny a velkého syna českého národa chceme vyslovit nejhlubší účast spořilovských občanů jeho nejbližším a vyjádřit díky za celoživotní dílo armádního generála bratra Tomáše Sedláčka. Jeho světlou památku si uchováme natrvalo ve svých myslích a srdcích.

Na Spořilově dne 3. září 2012

Mgr. Tomáš Hromádka, SPOŘILOVSKÉ NOVINY
Ing. Vladimír Prchlík, CSc., Sbor pro obnovu pomníku Hrdinům od Zborova

Foto: http://www.prostor-ad.cz/