Vestecká spojka

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 25. 09. 2012

Dobrý den,
rád bych vás upozornil na následující výzvu ohledně protestu proti záměru Vestecké spojky, která by díky výstavbě monstrózních nákupních a logistických center na JV Prahy přivedla další významnou dopravní zátěž na Jižní Město a potažmo i Spořilovskou.
Pro vaši informaci - připomínky k posudku lze podat cca do konce tohoto týdne. Veřejné projednání posudku a dokumentace EIA proběhne 5.10. (viz příloha)
Aleš Kulhánek
o.s.Zelené RoztylyVážení občané jihovýchodního regionu Prahy,
Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo další kladný posudek ing. Libora Ládyše nyní na tzv. Vesteckou spojku v procesu EIA, tzn. posuzování vlivů stavby na životní prostředí. Vestecká spojka je součástí magistrátem prosazovaného propojení dálnic v původní tzv. trase JVK (jihovýchodní krátká varianta). Přestože je dálniční okruh stavěn dále od města, magistrát tu chce postavit i původní JVK. Důvodem jsou spekulativně skoupené pozemky různými společnostmi (Tesco, Eurospektrum, Carpet, MSI, Judr. Červenka, Navetina) a tyto společnosti potřebují původní JVK k uskutečnění svých záměrů stavby rozsáhlých komerčních areálů. Ohroženo je životní prostředí 100.000 obyvatel, kteří v tomto území se svými rodinami žijí, včetně obyvatel Jižního Města, přes které by jezdily desetitisíce aut z celé Prahy do chystaných komerčních oblastí. Posuzovatel ing. Ládyš opět výrazně podhodnotil dopravní zátěže, aby mu vyšly výpočty exhalací a hluku a mohl tak vydat kladný posudek na Vesteckou spojku. Posudek najdete na adrese MŽP

www.mzp.cz/eia

pod kódem záměru MZP214. Do procesu EIA mohou vstupovat občané a mohou svými připomínkami stavbě zabránit. Využijte této možnosti. Nyní jde doslova o všechno.
Posílejte prosím v co největším počtu své připomínky k posudku a nesouhlas s chystanou stavbou Vestecké spojky a křižovatky Exit 4 na adresu:

MŽP, Odbor posuzování vlivů na životní prostředí a IPPC, Vršovická 65, 100 10, Praha 10
nebo mailem na:
milan.muzikar@mzp.cz
a to do 29.9.2012