Pozvánka na Zumbu

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Vydáno dne: 09. 10. 2012

ZumbaSkončily prázdniny, začal nový školní rok se kterým jsou spojeny nejen kroužky dětí, ale i večerní cvičení maminek. Cvičení je pro nás velice důležité, protože tím udržujeme naši kondici a tělo s myslí v dynamičtějším rytmu. Na jedno takové pravidelné cvičení můžeme chodit do ZŠ Jižní, kde se cvičí v malé tělocvičně Zumba, kterou již mnozí z nás znají.
Pokud půjdeme po definici Zumby, zjistíme, že je to jednoduchá taneční fitness hodina doprovázená latinsko americkou hudbou. Pochází z Kolumbie, kde ji přivedl na svět Beto Peréz, který jí dal název a strukturu. Tento druh fitness tanečních hodin snoubí jak prvky klasického aerobiku tak i základní kroky jednotlivých typů tanců jako jsou např. Merengue, Salsa, Reggaton, Cumbia, Calipso, Samba a mnoho dalších.

Dana Eliášová (instruktorka Zumby)Příjemné je i to, že se při tomto druhu fitness spálí více kalorií než při klasickém aerobiku a to formou, kterou je víc než příjemná. Navíc pomáhá výrazně posilovat svalovou soustavu, takže nejen že spalujete, ale i formujete. Hodina probíhá pravidelně každou středu od 19:15 do 20:15 na ZŠ Jižní, kde vás provede kvalifikovaná instruktorka a členka ZIN (Zumba International Network) Dana Eliášová.