Nenechte si ujít: Festival zimních sportů v kině Sigma

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 04. 11. 2012

Festival zimních sportů>>TIP SPOŘILOVSKÝCH NOVIN<< Pokud se zajímáte o lyžování, hory, polární kraje a cestování, pak si rozhodně nenechte ujít filmový Festival zimních sportů v kině Sigma, který se bude konat ve dnech 9. a 10. listopadu 2012 vždy od 19,30 hod. V redakci Spořilovských novin jsme měli možnost v předstihu shlédnout všechny filmy, které se budou v Sigmě promítat. Jde přitom o špičku ve svém oboru, kterou ocení nejen sportovní fanoušci, ale i příznivci filmů o přírodě. Součástí programu festivalu, který se koná na sto místech v republice, je i anketa o nejhezčí film s losováním o hodnotné ceny.Program:
9. 11. 2012
Cold / Chlad: USA, 20 min., Prvovýstup na 13. nejvyšší horu světa v Pákistánu. Zažijete pocity výstupu na osmitisícovku!
Parallels: Kan, 7 min., Freeride je dnes moderním trendem v lyžování, úžasné záběry na kanadskou přírodu.
Tatry krásné, Tatry mé: ČR, 35 min. Tak při tomto filmu se hodně nasmějete. Nebudeme nic dopředu prozrazovat, snad jenom, že snímek potěší české patrioty, příznivce i odpůrce spořilovského pomníku Hrdinům od Zborova :-)
White Line: ČR, 50 min., absolutní svoboda a čerstvý prašan v podání českých freeridových jezdců.
Baffin Babes: Kan/Nor, 20 min. Čtyři velmi mladé seveřanky se samy vydaly na cestu 1200 km dlouho přes Baffinův ostrov v Arktidě a zažily přitom velké dobrodružství a legraci.

10. 11. 2012
Scottish Ice Trip: Fr, 26 min. Při tomto filmu vás opravdu bude mrazit v zádech. Co všechno jsou lidé za adrenalinový zážitek schopní udělat?
Ultim8 Separation: ČR, 26 min. Lyžování ve volné přírodě. Partička kamarádů z Beskyd.
Ammassalik Backountry Camp 2012: ČR, 15 min. Grónsko je pro příznivce polárních oblastí stále zemí zaslíbenou.
Bezpečný freeride – laviny: 7 min., Zajímavý instruktážní film, jak přežít pod lavinou.
All.I.Can: USA, 74 min., Mnoha cenami ověnčený snímek o lyžování po dosud nesjetých svazích. Pokud vydržíte až do konce, pak tento film opravdu stojí za to i díky svému poselství.

Vstupné na jeden den 60 Kč / 50 Kč*, na oba dny 100 Kč / 80 Kč* (*sleva: senioři, studenti).