Údržba chodníků a zeleně na sidlišti Spořilov

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Stíny Spořilova, Zdroj: vlastní, Vydáno dne: 26. 11. 2012Z dopisu čtenářky: Jako dlouholetá obyvatelka Spořilova, musím konstatovat, že péče o zeleň v místě bydliště má jasně sestupnou úroveň.
Ponechme stranou např. frekvenci sekání trávníků, je nižší než dříve. Finančních prostředků asi ubývá, ale kvalita sekání však není závislá na penězích, a ta je velmi špatná. Na vině je zřejmě i zastaralá technika. Jak je možné, že firma ROSSY takto vybavená, vyhrála VÝBÉROVÉ ŘÍZENÍ?
Aktuálním problémem dnešních dnů je sběr listí. Zatím v mém okolí nebyl proveden. A to zejména na hlavních chodnících, přístupech k obchodům ( Penny Market ), zdravotních zařízeních, škol a školek, dětských hřišť. Taktéž např. na s velkou slávou otevřeném hřišti pro seniory, kam se senior pro hromadu navátého listí snad ani nedostane. Vzhledem k těmto okolnostem, je zřejmě nutné prověřit, jakým způsobem se vynakládají veřejné prostředky na údržbu a zda je vše způsobeno tak velkým snížením rozpočtu, nebo chybným výběrem firmy, zajišťující tuto údržbu.