Spořilovskou MHD čekají od července zřejmě další změny

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 27. 04. 2013

Loňská optimalizace údajně nepřinesla žádný výsledek. Přes původní odhad Ropidu o meziročním snížení zátěže městského rozpočtu ve výši asi 300 milionů se zřejmě valné úspory nekonaly. Město naopak muselo dopravnímu podniku poslat o bezmála 400 milionů korun více, než v předchozím roce, přičemž na provozní náklady scházelo ještě zhruba 150 milionů. Jak uvedl Pražský deník, ty byl dopravní podnik nucen hledat v rámci vlastního napjatého rozpočtu.


Zástupci MČ Praha 4 jednali o změnách v souvislosti s připomínkami občanů. Výsledkem jednání je prý akceptování většiny připomínek Prahy 4 a jejich uvedení do provozu k 1. červenci 2013.
„Dotýkají se zejména obslužnosti Polikliniky Budějovická s Podolím, zkrácení intervalu autobusů na Starém Spořilově, metrobusu na sídliště Lysiny, změny režimu u sídliště Krč, obsluhy lokality „Nad Havlem" a tak dále," uvádí radnice Prahy 4. Dává zároveň za pravdu řediteli Ropidu, když doplňuje: „vše je v současné době ve stavu návrhů, protože je nutné změny projednat i s ostatními městskými částmi, což může mít vliv na finální podobu."