Den otevřených dveří v Archivu hl. m. Prahy

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 01. 06. 2013

Přijďte v neděli 9. června na Chodovec a přesvědčte se, jak pracuje největší městský archiv v republice.

Budete mít možnost nahlédnout do neveřejné části archivu. Vstoupíte do depozitáře mezi archiválie, které zaznamenávají důležité okamžiky z minulosti města a jeho obyvatel. Nad zajímavými ukázkami se dozvíte něco bližšího o tom, jaké historické dokumenty se archivují a které se do současnosti dochovaly. V neposlední řadě uvidíte a uslyšíte, jakým způsobem se archiválie digitalizují, restaurují a jak je lze studovat.

Prohlídky archivu budou doplněny ukázkami písemností, které zachycují životní příběhy slavných osobností. V průběhu dne bude možné prostudovat nejen digitální reprodukce archiválií, ale také kopii nejstarší městské knihy ze 14. století. Po zdolání mnoha desítek schodů se nadšencům otevře zcela ojedinělý pohled na město z prosklené „věže“. Zkrátka nepřijdou ani děti, které se mohou zabavit několika hrami s historickou nebo archivní tematikou.

Akce se koná 9. června 2013 při příležitosti Mezinárodního dne archivů od 10 do 19 h v budově Archivu hlavního města Prahy, v Archivní 6, Praha 4. Více na www.ahmp.cz.