Změny v MHD od 29. 6. 2013, linka č. 293

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 18. 06. 2013

V sobotu 29. června 2013 se trvale změní trasy 5 tramvajových a 11 autobusových linek, u některých spojů se změní také intervaly. Jedná se o avizované doladění systému metropolitních linek, který začal v Praze fungovat loni v září. Realizované změny odsouhlasily nebo vzaly na vědomí všechny městské části, kterých se týkají, většina změn je připravena přímo podle jejich požadavků.

Tramvajová linka č. 11 - Prodloužení v pracovní dny do cca 20:00 o úsek Olšanské hřbitovy – Želivského – Spojovací. Původní vložené spoje v trase Náměstí Bratří Synků – Olšanské hřbitovy převedeny na novou linku 13.
Autobusová linka č. 118 - V pracovní dny nasazeny kloubové autobusy, v úseku Dvorce – Smíchovské nádraží jede nově celodenně, celotýdenně.
Autobusová linka č. 121 - Nová trasa: Nádraží Braník – Na Lysinách – Zálesí – Nádraží Krč – Poliklinika Budějovická – Zelená liška – Pankrác – Kavčí hory – Pražského povstání – Podolská vodárna. V úseku Kavčí hory – Nádraží Braník jede jen část spojů.
Linka č. 135 - Zkrácení o úsek Chodov – Koleje Jižní Město.
Linka č. 293 - Milíčov – Háje – Poliklinika Háje – Brechtova – Mokrá – Sídliště Spořilov – Starý Spořilov – Kačerov – Nemocnice Krč – Nad Havlem – Rosečská – Poliklinika Budějovická. V úsecích Nemocnice Krč – Poliklinika Budějovická a Sídliště Spořilov – Milíčov jede jen část spojů. Nově v provozu celotýdenně.