Centrum Chodov zpříjemní konec prázdnin

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 21. 08. 2013

Centrum Chodov nabídne svým zákazníkům na sklonku léta mnoho zábavy v rámci bohatého programu. Připraveno je grilování, edukačně-zábavná akce zaměřená na ekologii, zumba maraton nebo výstava oděvní tvorby české návrhářky Heleny Fejkové. Na své si tedy přijdou všichni - děti a dospělí, gurmáni i sportovní nadšenci nebo milovníci umění. Jednotlivé akce se v Centru Chodov budou konat od 23. srpna do 1. září, expozice oděvů se uskuteční následně v průběhu září.Konec léta bude v Centru Chodov patřit nabitému zábavnému programu pro dospělé i ty nejmenší zákazníky centra. První akci si mohou rodiny s dětmi užít již tento pátek 23. srpna, na který je připraveno grilování. Od 15 do 19 hodin budou u vchodu A k dispozici ochutnávky nejrůznějších grilovaných dobrot a dalšího občerstvení či nápojů. Na Čtvercovém náměstí se pak mohou děti pobavit při aktivitách jako slackline (moderní provazochodectví), mölkky (hra se dřevěnými kuželkami), střelbě hokejkou s měřením rychlosti či si zaskákat na trampolíně anebo ve skákacím hradu.

Následující víkend od 31. srpna do 1. září se ponese ve znamení ekologie. Edukačně-zábavná akce ve spolupráci s PRE se bude konat od 10 do 18 hodin a přinese zákazníkům centra spoustu zábavy. V rámci bohatého programu si všichni mohou užít vystoupení dětských souborů, tanečních skupin nebo kouzelníka. Nejmenší návštěvníci centra zajisté uvítají oblíbené malování na obličej nebo maskota s nafukovacími balónky. Ve venkovních prostorách Centra Chodov bude čekat minidráha s elektrokoloběžkami, skákací hrad či modelářský panel se zapojováním kabelů. Po oba dny se bude také soutěžit o zajímavé ceny.

„Před příchodem nového školního roku, bychom chtěli poslední prázdninové dny zpříjemnit zejména rodinám s dětmi. Proto jsme pro ně připravili různorodý program plný aktivit. Věřím, že si z něj vybere opravdu každý,“ uvedla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.

Energickou neděli doplní již 5. ročník zumba maratonu, jenž se na střeše Centra Chodov uskuteční od 9 do 14 hodin. Účastníci mají možnost si vyzkoušet 5 lekcí zumby zdarma pod vedením zkušených lektorů BBC Fitness. Každý účastník maratonu dostane dárek od firmy Bioderma.

Dne 5. září bude v Centru Chodov zahájena výstava české návrhářky Heleny Fejkové, která získala roku 2002 cenu „Za vynikající design“ a jejíž tvorba je zastoupena ve sbírkách Umělecko-průmyslového muzea v Praze a Severočeského muzea v Liberci. Designérka dlouhodobě spolupracovala s řadou českých textilek, které dnes zastupují pouze dvě - MILETA a TYLEX. Helena Fejková čerpá inspiraci ze současnosti, historických stylů, ze svých exotických cest i z děl architektů či malířů jako Antonio Gaudí nebo Egon Schiele. V Centru Chodov bude až do 30. září k vidění celkem 25 modelů prezentujících průřez 25letou tvorbou návrhářky. Centrum navíc zákazníkům 28. září nabídne také zajímavou módní přehlídku této autorky, včetně oděvů šitých mimo jiné z bavlněných materiálů MILETA a krajek TYLEX.

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov.