Přežije starosta Caldr severokyperskou kauzu?

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Místní politika, Vydáno dne: 01. 12. 2013

Klub strany zelených v Zastupitelstvu MČ Praha 4 žádá rezignaci starosty Prahy 4 Caldra. Důvodem je návštěva severního Kypru (pod tureckou okupací) v doprovodu místního kmotra Palounka. Návštěvy se účastnil také radní Píša (zvolen za TOP09) a místostarosta Bodenlos za ČSSD. Pokud starosta Caldr nerezignuje, zelení navrhnou 11.12. na schůzi zastupitelstva jeho odvolání."Na té cestě je špatně snad úplně všechno. Cestovali do okupované části Kypru, nepřivezli žádné výstupy týkající se Prahy 4, podle webu hostitelů se Caldr vydával za pražského primátora a korunu všemu dává účast kmotra z Prahy 4 Palounka. Navíc nedoložili kdo a jak cestu zařizoval a platil. Caldr se stal starostou z rozhodnutí Palounka, na starostu nikdy nekandidoval a lidé ho nevolili. Tohle je poslední kapka, pohár přetekl, účastníci výletu musí rezignovat," kritizuje akci starosty předseda klubu zelených zastupitelů v Praze 4 Petr Štěpánek.
"Návštěvu zastupitelů, tedy veřejně činných osob, u severokyperského představitele za účasti tamních médií rozhodně nelze považovat za soukromou věc, jak tvrdí starosta Caldr. Je neodpustitelné, že členové Rady městské části Praha 4 poškozují svým neodpovědným jednáním nejenom Prahu 4, ale i pověst České republiky," komentuje zastupitelka Iva Kotvová.

"Je pro mě hlubokým zklamáním, že si na "soukromý" výlet s kontroverzním podnikatelem Palounkem do tohoto zvláštního státu vyrazil i čelní představitel ČSSD Bodenlos, který se vždy tvářil, že je zastáncem slušnosti a transparentnosti v politice," neskrývá rozhořčení nad výletem další zastupitelka městské části Alžběta Rejchrtová.

(tisková zpráva SZ)

Na případ upozornil server Česká pozice, který je finančně propojený s A. Babišem.