Čafka slaví 115 let – 3.5. si zahraje proti nejstaršímu amatérskému klubu světa!

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Vydáno dne: 08. 04. 2014

Čafka patří ke klubům, které ve fotbalovém pravěku klestily tomuhle sportu cestu, aby i v Čechách prorazil. Popularizaci fotbalu v Praze a okolí pomáhal v době před 1. světovou válkou i tým Civil Service FC, který v Londýně stále existuje jako jediný zakládající klub anglické FA a nejstarší amatérský oddíl světa.
Svého času Angličani z CSFC poráželi třeba i Real Madrid nebo Barcelonu. Teď obnovují po více než století svou tradici výjezdů do střední Evropy a přijíždějí k nám na Čafku, abychom společně oslavili klubová výročí, navázali na první vzájemný kontakt před 111 lety a uvědomili si, že naše kluby mají mnoho společného.
Například přímý podíl na založení první národní fotbalové asociace (anglické FA v případě CSFC a Českého svazu footballového v případě Čafky), četné výjezdy do zahraničí v minulosti, někdejší příslušnost k fotbalové špičce ve své zemi, ale i utkání z 6. dubna 1903, kdy při své druhé návštěvě Čech nastoupil CSFC také proti výběru Prahy, za který nastoupili dva hráči tehdejší Čafky.
CSFC se rozhodl nadělit si dárek k loňským 150. narozeninám oddílu a znovu se vydat hrát fotbal do kontinentální Evropy. V Čechách nastoupí po více než století, a protože už nemůže reálně měřit síly se Slavií, jejímž je anglický klub čestným členem, zahrají si proti sobě v sobotu 3. května v našem areálu v Záběhlicích veteránské a pak i první týmy ČAFC a CSFC.
Čafka tím oslaví letošní 115. výročí založení klubu a o tři měsíce později se poprvé v historii vydá k utkání do Anglie - odveta proti Civil Service FC se v Londýně hraje 2. srpna.
Předběžný program oslav 115 let ČAFC Praha - sobota 3.5.2014:

Dopoledne - mistrovské zápasy mládežnických týmů ČAFC
Cca 13:00 - Stará garda ČAFC vs. CSFC Veterans
Cca 15:30 - ČAFC „A" vs. CSFC First Team

Doprovodný program: občerstvení, živá hudba, soutěže o ceny, dobročinná dražba, klubová ročenka

Patron dne: Josef Jelínek, odchovanec ČAFC a účastník finále MS 1962

V závislosti na ligovém programu přislíbili účast i další významní odchovanci ČAFC - Roman Bednář a Milan Škoda.
Zveme zástupce Britského velvyslanectví, Městské části Praha 10, členy i bývalé hráče a přátele klubu

Přijďte s námi oslavit 115 let jednoho z nejstarších fotbalových klubů v zemi!