48. výstava cyklu Setkávání: Richard Loskot - Druhotná příroda (instalace, záznamy realizací)

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 19. 06. 2015

Geofyzikální ústav AV ČR, v.v.i. a Archiv výtvarného umění, o.s. Vás srdečně zvou na čtyřicátou osmou výstavu cyklu Setkávání - Richard Loskot: Druhotná příroda (instalace, záznamy realizací). Zahájení se konalo ve čtvrtek 18. června 2015 v 16:30 hodin. Úvodní slovo pronesla Barbora Špičáková, na flétny zahráli Marie Kroužková a Adam Nastulczyk. Otevřeno 19. června - 31. srpna 2015, po-pá 8.00-16.00 hodin. Geofyzikální ústav AV ČR, Boční II, 140 00 Praha 4-Spořilov, Výstavy Setkávání v GFÚ podporuje MČ Praha 4.Richard Loskot (1984)
Richard Loskot žije a tvoří v Ústí nad Labem, kde se podílí na současném kulturním dění. V Ústí inicioval v souvislosti s problémy Činoherního divadla otevření kina Hraničář, kde se nyní spolupodílí na jeho provozování a koncepci.
Přednáší na fakultě umění a designu UJEP. V Ústí nad Labem se spolupodílel na programu galerie Emila Filly, založil akustickou galerii v podchodu Procházka pod skutečností, inicioval Pecha Kucha a řadu dalších kulturních akcí.
Studoval na Technické univerzitě v Liberci u Stanislava Zippeho, dva roky studoval na akademii v Mnichově u Magdaleny Jetelové, s kterou od té doby spolupracuje. V roce 2012 a 2014 se dostal mezi finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého, kde v roce 2014 získal diváckou cenu Respektu.
Spolupracuje s architektonickým uskupením Mjölk, v současné době ho přizvala milánská galerie Boccanera mezi své kmenové umělce.

Barbora Špičáková, 2015