VOŠ zdravotnická MEDEA slaví, sestry vzdělává na Spořilově už 20 let

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Děti a školy, Vydáno dne: 06. 05. 2016

MédeaNejstarší soukromá zdravotnická škola v Praze slaví narozeniny. Založena byla již v roce 1992, v květnu 1996 se pak MEDEA stala vyšší odbornou školou. Od té doby její brány opustily stovky diplomovaných sester, zdravotnických záchranářů a v minulosti také porodních asistentek.SVOŠZ MEDEA s.r.o. je historicky první soukromá zdravotnická škola v Praze, založená v roce 1992. Je zařazena do sítě škol MŠMT ČR a od roku 1996 poskytuje vyšší odborné zdravotnické vzdělání v akreditovaných oborech. V současné době jsou to Diplomovaná všeobecná sestra, Diplomovaný zdravotnický záchranář a od roku 2014 také Diplomovaný nutriční terapeut.
MédeaK letošním narozeninám si škola MEDEA hodlá nadělit nejen nové studenty, kterých chce v následujícím školním roce přijmout přes 90, ale i nové vybavení specializované učebny ošetřovatelství a cvičné kuchyně pro nutriční terapeuty. V rámci výročí škola rovněž navazuje spolupráci s novými institucemi – záchrannými službami, nemocničními zařízeními i neziskovými organizacemi. Ředitel SVOŠZ MEDEA s.r.o. Lukáš Kindl vysvětluje, proč jsou partnerství pro zdravotnickou VOŠ zásadní: „Vyšší odborné školy připravují studenty zdravotnických oborů nejen teoreticky, mimořádný důraz je kladen na odbornou praxi. Spojujeme se tedy s kvalitními institucemi, které našim studentům poskytnou výbornou přípravu na výkon jejich budoucího povolání.“
Kromě učebních pomůcek a spolupráce si MEDEA dala také netradiční dárek. „K 20. narozeninám jsme se rozhodli adoptovat pandu červenou ze ZOO Praha a podpořit tak chov těchto krásných šelem. Maskotem školy je medvídek a oficiálními barvami jsou červená a bílá, a téhle kombinaci je malá panda nejblíž,“ dodává Lukáš Kindl.
Na výročí škola upozorní speciálním logem, drobnými upomínkovými předměty a oslavou s partnery školy a studenty.

Veronika Kulíková,
SVOŠZ MEDEA, s.r.o., Na Chodovci 2700/54, Praha 4