Primátorka navštívila Petrovice a Benice

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 27. 07. 2016

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová v rámci svých návštěv městských částí se včera setkala se starostkami městských částí Praha – Petrovice a Praha – Benice. Obě dámy ji mimo jiné ujistily, že podporují záměr dostavby části Pražského okruhu č. 511, který by v obou oblastech podstatně zlepšil každodenní nepříznivou dopravní situaci.

„Dostavba Pražského okruhu je pro nás klíčovou otázkou, kterou budeme prosazovat při každém jednání se zástupci ministerstva dopravy a dalších zainteresovaných institucí. Není možné, aby v hustě obydlených oblastech hlavního města denně projížděly desetitisíce aut včetně těžkých kamionů a dělaly život zde téměř nesnesitelný. Čím dříve si to ministerstvo dopravy uvědomí, tím lépe,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.
V Petrovicích se dále primátorka seznámila se záměrem vybudovat další učebny v místní základní škole, dalším plánem petrovických je stavba domova pro seniory. V Benicích chtějí udržet ve svém katastru zelené plochy a zřídit tady zóny určené ke sportování a rekreaci.