Březnové akce farnosti u sv. Anežky

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 23. 02. 2017
3. 3. Křížová cesta na Petříně
Národní bratrské společenství SFŘ srdečně zve všechny členy františkánské rodiny a přátele svatého Františka z Prahy i okolí ke společnému zahájení postní doby křížovou cestou na Petříně pod vedením františkána P. Michala Pometla. Sraz a zahájení je u prvního zastavení. Podrobnosti a další informace František Reichel, f.reichel@volny.cz, 241 950 251, 725 939 385

5. 3. – 7. 3. Jarní burza
Jarní burza oblečení, obuvi a hraček se bude konat v suterénu fary vedle kostela sv. Františka z Assisi, Na sádce (ze Spořilova autobusem č. 213 do zastávky Chodovská tvrz). Program burzy: v neděli 5. března v čase 11–13 hodin příjem věcí na burzu, pondělí 6. března v době 16–21 hodin příjem + výdej, úterý 7. března v době 15–18 výdej. Přijďte si zdarma vybrat oblečení, obuv a hračky, a to v uvedených časech. Těšíme se na vás.

15. 3. koncert Foerstrova komorního pěveckého sdružení
proběhne od 19 hodin. Sdružení má bohatou koncertní činnost doma i v zahraničí. Vystupovalo na prestižních hudebních festivalech (Pražské jaro) a z předních evropských sborových soutěží si přiváží nejvyšší ocenění. Rozsáhlý repertoár zahrnuje díla českých i světových skladatelů všech slohových období. Na programu jsou skladby autorů: T. L. de Victoria, R. Schumann. P. I. Čajkovskij, R. Lukowsky, P. Koronthály, O. Mácha, Z. Lukáš, J. Teml.

16. 3. FilmAČ
uvede v sále v 19 hodin americké životopisné drama Útěk do divočiny z roku 2007 v režii Seana Penna, který je i autorem scénáře. Autorem předlohy k filmu je americký spisovatel a novinář Jon Krakauer, který příběh Christophera McCandlesse zpracoval jako článek a později knihu. Ústřední postavou je jedinec, jenž se více či méně vymyká standardům konzumního života, je obklopen lidmi, ve výsledku ale zůstává samotářem. Christopheru McCandlessemu bylo dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok podnikal cesty z města do té nejsyrovější divočiny. Po skončení promítání bude následovat diskuze.

17. – 19. 3. Školy křesťanského života a evangelizace sv. Marie z Nazaretu
Chvála Kristu, chceme Vás pozvat na víkendové formační setkání Školy křesťanského života a evangelizace sv. Marie z Nazaretu Marky církve (zjednodušeně školy Maria), který se uskuteční ve vaší farnosti v postní době v termínu 17 až 19. března od pátku do neděle v kostele sv. Anežky. O víkendu budete moci prožít čas formace skrze tematické přednášky, společnou modlitbu, svátost smíření či přímluvnou modlitbu. Součástí programu je i čas společných přestávek při kávě, čaji a snad i buchtách, ale i možnost ztišení a načerpání duchovní a lidské posily do všedních dnů. Víkend je pro všechny od 18 let, jednotlivce i celé rodiny, mladé i věkem vyzrálejší, vzdělané i neobeznámené v duchovních věcech. Jsou tedy zváni zralí křesťané i lidé hledající. Jednoduše všichni, kteří se chtějí ve víře a křesťanském životě posunout a zajet více na hlubinu víry a vztahu s Bohem a církví.
Slibuji modlitbu za vaši farnost a vás farníky, prosím také o spolupráci alespoň v modlitbě za účastníky a tým školy. Více informací najdete na plakátcích nebo našich webových stránkách. www.skolamarie.cz.
Za tým Školy křesťanského života a evangelizace sv. Marie z Nazaretu Milan Zimčík
23. 3. koncert Evy Henychové
se uskuteční od 19 hodin v kostele sv. Anežky. Známá česká písničkářka, skladatelka a kytaristka, která na svých koncertech oslovuje publikum všeho věku, ale především lidi přemýšlivé, tázající se a hledající, koncertuje v našem kostele pravidelně. I letos jistě uslyšíme i její nové písně.