Sletová modlitba

Autor: Vladimír Prchlík <vladimir.prchlik(at)seznam.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 11. 07. 2018Můj Bože,
chránil a posiloval jsi mé tělo i ducha po dlouhé týdny a měsíce namáhavé, avšak radostné přípravy na sokolská sletová vystoupení.
Vím, že bez tvé pomoci a posily bych spolu s tisíci bratry a sestrami jedné mysli a společné myšlenky, jak to předvídali zakladatelé Sokola bratří Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner, sotva dosáhl šťastných a nezapomenutelných dnů XVI. Všesokolského sletu. Děkuji ti za stálou péči a požehnání všem sokolským borcům od malých dětí až po nás seniory, kteří se slétli z domova i z celého světa, v jejich společném díle. Kéž sokolský ruch a bratrská spolupráce s tvým požehnáním ovládnou nejen Prahu, avšak celou naši zem. Až branou borců projdou tisíce cvičenců a zazní Sukův slavnostní pochod „V nový život“, zachvějí se radostí a štěstím jejich sokolská srdce na sletišti i v celé zemi. Spatří nás celý národ a zanechá to v něm silné, nezapomenutelné dojmy.
Žehnej, prosím, Bože, oslavě naší svobodné a demokratické země v roce stého výročí jejího vzniku, kdy Sokolové sletem vzdávají hold své krásné a drahé princezně Republice. Kéž plaménky neobyčejného nadšení, radosti a štěstí zaplanou jako záře bratrství, naděje a lásky nad pražským Edenem a celou naší vlastí!
Amen.

bratr Vladimír (89)
L.P. Červenec 2018