Ohlasy na knihu Toulky minulostí starého Spořilova

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Napsali jiní, Vydáno dne: 02. 01. 2021

Zveřejňujeme ohlasy na vydanou knihu Věrky Drozdové a Vladimíra Prchlíka Toulky minulostí starého Spořilova, tak jak došly přímo autorům knihy...

Ta kniha je velké překvapení! Čekal jsem různé osobní vzpomínky psané „u stolu“ a najednou se přede mnou rozevírá encyklopedický dokument, nabitý fakty a údaji o Spořilovu a zejména o jejich „rezidentech“. To muselo stát obrovské úsilí všechna ta fakta/životopisy atd. shromáždit! Já to prostě obdivuji!, a řeknu rovnou, že tato kniha si svou kvalitou vůbec nezadá s krásnou knihou Adolfa Branalda „Převleky mého města“.
Ivo Miler

Pane Prchlíku, předem bych vám chtěla moc a moc poděkovat za vaši knihu Toulky minulostí starého Spořilova.
Knížku jsem si moc užila a pořád ještě užívám. Je vidět veliký kus práce a informací, které bylo potřeba shromáždit. I když už na Spořilově nebydlím, prožila jsem zde celé mládí, školní léta a zažila hezké chvíle.

Stanislava Droždžaková

Děkuji ještě jednou za publikaci o Spořilově, hned jsem se do ní s radostí začetla. Není to tak dávno, co jsem si Spořilov procházela a myslela na to, že bych zde chtěla mít svůj domov…Krásná čtvrt, zasloužila si knihu o svých budovatelích, zdokumentování jejich životního osudu.
Pane Prchlíku, jste mi příkladem nezdolného životního optimismu, neskonalé energie, neutuchající touhy poznávat nové – přestože už na Spořilově nebydlíte, udržujete čilé kontakty s přáteli, aktivně Vás zajímá vážná hudba – jste součástí komorního souboru…a hlavně jste spoluautorem knihy o Spořilově. Stálo Vás to jistě spoustu energie, ale Vy se nevzdáváte, dokázal jste dojít do cíle. Skládám Vám velkou poklonu.

Marie Theinerová