Sbor pro obnovu pomníku Hrdinům od Zborova pokračuje v činnosti

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 20. 10. 2022

V návaznosti na úmrtí dlouholetého předsedy sboru a čestného občana Prahy 4 Ing. Vladimíra Prchlíka, CSc. se 18. října 2022 konala na Spořilově valná hromada sboru, která zvolila nové předsednictvo ve složení: Mgr. Tomáš Hromádka (statutární zástupce), Doc. Vratislav Preclík, Jan Vlasák.


V letošním roce se členové mimo jiné zúčastnili akcí: 14. 3. s Masarykovým demokratickým hnutím navštíven hrob TGM v Lánech, 23. 4. pieta u pomníku Antonína Švehly, 2. 5. pieta v Terezíně, 5.5. čestná stráž u Českého rozhlasu, 10. 5. pieta u pomníku padlých na Roztylském náměstí, 27. 5. pieta při příležitosti výročí úmrtí Milady Horákové ve věznici Pankrác, 2. 7. účast při obnově instalace legionářských desek na Staroměstskou radnici, 14. 9. s ČSOL kladení věnce u hrobu TGM v Lánech, 5. 10. setkání válečných veteránů na Ministerstvu obrany ČR. V nadcházejících dnech plánují účast 28. 10. při setkání na Vítkově 17. 11. - účast na setkání u Hlávkových kolejí, v prosinci spolu se spořilovskými baráčníky uspořádají Mikulášskou na Roztylském náměstí.
V následujícím období budou členové usilovat o obnovu pomníku Hrdinům od Zborova na Roztylském náměstí, popularizovat historické události v souvislosti s 1. a 2. československým odbojem a historii Spořilova.