Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Místní politika

  * Co se za posledních několik let na Spořilově povedlo a co ne…

  Vydáno dne 02. 09. 2004 (1216 přečtení)

  Komunální politici mohou v městské části, ve které působí, ovlivnit mnohé. V současné době a i v letech minulých byla ODS nejsilnější politickou silou v Zastupitelstvu městské části Praha 4 a nesla tak rozhodující podíl odpovědnosti za to, co se na Spořilově povedlo, ale i za přetrvávající nedostatky.
  Jak to tedy na Spořilově v současné době vypadá?


  Bezpečnost

  Strážník je vidět, na sídlišti je kancelář městské policie s návštěvními hodinami pro občany (Penzion Spořilov na ul. Hlavní), jména a podobenky strážníků jsou na informačním středisku v Bojanovické ulici na Sídlišti Spořilov II, občané je znají ze Spořilovských novin a z Tučňáka, čísla jejich mobilních telefonů. Byla provedena výměna stožárového veřejného osvětlení v plochách zeleně a proveden průklest dřevin, aby nebylo osvětlení zastíněno. Na podzim 2004 bude provedeno navíc posílení a úprava veřejného osvětlení v ulici Na Chodovci, kde stromy stíní osvětlovacím tělesům, která osvětlují pouze silnici a chodníky zůstávají ve stínu (náklad cca 900 tis. Kč). Nepřehledná část přístupové cesty pro pěší ze Spořilova ke stanici metra „C“ Roztyly v kritickém místě od podchodu byla upravena v souvislosti s výstavbou komplexu OBI.

  Preventivní údržba komunikací

  Pravidelně jsou prováděny opravy metodou tryskání u vytypovaných komunikací dle skutečného stavu živičných povrchů. Byly provedeny rozsáhlé úpravy pěších komunikací nadzvednutých kořenovými systémy při zachování stromů. Byla upravena stanoviště pro kontejnery komunálních odpadů navazující na komunikace a je důsledně dodržováno umístění kontejnerů ve vymezeném prostoru, čímž se i zvýšila kapacita parkovacích míst. K úpravě komunikací je rovněž třeba zmínit úpravy středových zelených pásů zejména na Starém Spořilově, které přispěly ke kulturnímu vzhledu této lokality.

  Městská hromadná doprava

  Byl instalován přístřešek pro cestující na autobusové stanici Měchenická.

  Senioři

  Pro seniory z celé městské části Praha 4, byl rekonstruován dům s pečovatelskou službou v dolní části Roztylského náměstí, kde vzniklo 14 bytů I. kategorie s rozšířenou pečovatelskou službou. Klubová a zájmová činnost probíhá v upravených prostorách Senior klubu v Bělčické ulici, využívána je rovněž bohatá nabídka kulturních a společenských programů v domově Sue Ryder.

  Parkování na Spořilově

  Bylo zvýšeno množství parkovacích stání o cca 50 parkovacích míst v blízkosti nejfrekventovanějších lokalit jako je pošta, spořitelna a obchody v ulici Hlavní úpravou dopravního režimu i novým parkovištěm u obchodního centra „Centrum“.

  Velkoobjemový odpad

  Pravidelně jsou přistavovány kontejnery, stanoviště jsou pravidelně zveřejňována v Tučňáku (a také na internetových Spořilovských novinách). Funguje sběrný dvůr v Zakryté ulici, kam lze odložit nepotřebný odpad.

  Třešňovka

  Přes majetkoprávní komplikace se podařilo ze spořilovské Třešňovky vytvořit příjemný přírodní relaxační prostor se zahradnicky upravenými dřevinami, lavičkami, cestami a schody s mlatovým povrchem. Tento prostor je využíván v létě jako odpočinková louka, v zimě dětmi pro zimní sporty.

  Sport, práce s mládeží

  Byla provedena rozsáhlá rekonstrukce základní školy Na Chodovci. Zřízena byla dvě dětská hřiště s hracími a sportovními prvky, u jednoho hřiště byla zřízena i fontána (s pítkem).

  Další projekty směřující ke zlepšení života na Spořilově jsou v přípravě a záleží jednak na množství financí ale především na ochotě radnice projekty podpořit.

  Své náměty můžete psát na: noviny@sporilov.info

  [Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5951466
  Červenec7775
  Dnes34

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 15 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE