Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Mohlo by vás zajímat...

  Veřejná správa

  * Čipování psů na Spořilově

  Vydáno dne 19. 12. 2004 (2100 přečtení)

  Na Spořilově žije poměrně velké množství psů, a to jak ve staré zástavbě rodinných domků, tak i na sídlišti. Spořilovské noviny již přinesly několik článků, které se týkaly zvířat. Majitelé psů na Spořilově již zcela jistě zaregistrovali, že od nového roku 2005 platí nová pravidla pro chování psů. Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 21. října 2004 obecně závaznou vyhlášku č. 18/2004, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 23/2003 o místním poplatku ze psů a ukládá držitelům psů následující povinnosti.

  Každý držitel psa chovaného na území hl.m. Prahy je povinen nechat psa, který je starší 6 měsíců, trvale označit mikročipem, který odpovídá ISO standardu vydanému Evropskou unií, nebo tetováním.
  Označení psa mikročipem na žádost držitele provede veterinární lékař a tetování odborně způsobilá osoba. Od veterináře, nebo od odborně způsobilé osoby si chovatel vyžádá potvrzení o označení psa, u psů s průkazem původu lze toto potvrzení nahradit stejnopisem průkazu původu. Chovatel je povinen se do třiceti dnů od označení psa přihlásit do evidence chovatelů psů, kterou vede Magistrát hl.m. Prahy. Chovatel je také povinen evidenci ohlásit nejpozději do třiceti dnů ukončení chovu psa na území hlavního města Prahy, nebo jeho uhynutí. Chovatel, který před účinností vyhlášky nechal psa trvale označit nebo ho před účinností vyhlášky nabyl trvale označeného, je povinen se do devadesáti dnů od účinnosti vyhlášky přihlásit do evidence. Chovatel psa, jehož pes nebyl před účinností vyhlášky trvale označen mikročipem nebo tetováním, je povinen nechat psa trvale označit nejpozději do 12 měsíců ode dne účinnosti vyhlášky.
  Úleva od poplatku ve výši roční sazby, nejvýše však 350 Kč, bude poskytnuta tomu poplatníkovi, který nechá označit psa mikročipem a přihlásí se do evidence chovatelů psů v souladu s vyhláškou a doloží čipování svého psa na Úřadu městské části Praha 4, Táborská 350. Na úlevu od poplatku má poplatník nárok ve dvou po sobě jdoucích letech následujících po roce, kdy obě uvedené podmínky splnil. Vyhláška nabývá účinnosti 1. ledna 2005. Pokud někdo nechal svého psa očipovat před účinností vyhlášky č.18/2004 (tedy před 1.1. 2005), bude mu poskytnuta sleva pouze 300 korun, po dobu dvou let (vyhl. č. 23/2003).
  Úplné znění vyhlášky najdete na stránkách Magistrátu hl. m. Prahy (viz. odkaz v sekci weblinks na Spořilovských novinách), popřípadě bližší informace poskytnou správci poplatku na tel.: 261 192 488 a 261 192 434, nebo na e-mailových adresách: vladimira.hlusickova@praha4.cz nebo jirina.starkova@praha4.cz

  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5974505
  Srpen3039
  Dnes58

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 23 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE