Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Centrum Chodov roste

  Vydáno dne 24. 06. 2005 (6871 přečtení)

  Obyvatelé celého Spořilova budou mít již brzy další možnost nakupování a zábavy. Jen kousek od jižní hranice naší čtvrti totiž v současné stále roste obří obchodně-společenské centrum - Centrum Chodov.

  Další z mnoha nákupních center roste jako houby po dešti. Na Chodově, přímo u stanice metra bude již brzy otevřena první část obřího Centra Chodov. Po jarním otevření Nákupního Centra - NC Eden ve Vršovicích tak Spořilov "dostane" další blízké "středisko pro utrácení peněz".

  O vlastním projektu již Spořilovské noviny přinesly dostatečné informace loni na podzim. U Centra Chodov je ekologická situace naštěstí mnohem příznivější než ve vršovickém ďolíčku, kde výstavbě padl za oběť pěkný park, což vyvolalo protesty, na které si ovšem dnes už nikdo ani nevzpomene. Bohužel....

  Na Chodově se ale staví na nevyužívaných a doposud zanedbaných pozemcích v blízkosti dálnice a celá stavba tak v zásadě nikomu nevadí. Naopak, bude oživením celé lokality, která doposud centrum tohoto druhu postrádala. Centrum Chodov se bude po svém otevření řadit k takovým nákupním gigantům jako je Metropole Zličín na okraji Prahy, Nákupní centrum v Letňanech či Obchodní centrum Nový Smíchov nebo Zlatý Anděl.

  Výstavbu Centra Chodov samozřejmě provázejí i jistá dopravní omezení, která ovšem budou ku prospěchu celé lokality. Rekonstrukce podchodů patří mezi ně. Okolí stanice metra Chodov doznalo a ještě dozná zásadních změn. Už na konci května 2005 byl otevřen zrekonstruovaný podchod od stanice metra směrem k OD Růže. V polovině července 2005 bude otevřen po kompletní rekonstrukci i podchod z metra směrem k pěší lávce.

  Když se tak obyvatel Spořilova zamyslí, zanedlouho bude Spořilov doslova i do písmene obklopen velkými nákupními centry ze všech světových stran. Na severu Kaufland s Carrefourem v Edenu, na východě Interspar v Hostivaři, na jihu to bude Hypernova v Centru Chodov a na západě za několik let další supermarket v Arkádách Pankrác.

  ...to by snad už stačilo, ne ? Co na to říkáte vy - čtenáři Spořilovských novin ?

  Více informací o fázích projektu najdete ve starším příspěvku Spořilovských novin Projekt Centrum Chodov, který najdete ZDE.

  Otevření první části Centra Chodov je naplánováno již na podzim 2005.

  [Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Centrum Chodov - výstavba


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213979
  Duben11171
  Dnes809

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 17 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE