Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Informace o místním bratrském společenství Sekulárního františkánského řádu Praha - Spořilov

  Vydáno dne 21. 07. 2005 (1517 přečtení)

  Místní bratrské společenství Sekulárního františkánského řádu Praha Spořilov při kostele svaté Anežky je organizační jednotkou Sekulárního františkánského řádu v České republice a součást Římskokatolické církve. Dnes se nazýváme sekulární františkáni, dříve byl běžný termín "terciáři", odvozený od názvu Třetí řád.

  Třetí řád byl založen r. 1221 sv. Františkem z Assisi. Františkovo jedinečné pochopení evangelia vyvolalo hnutí obnovy, zahrnující také ty, kteří nemohli vstoupit do Prvního (mužského) či Druhého (ženského) řádu. Toto hnutí lidí žijících ve světě vešlo do historie pod názvem Třetí řád, nyní se nazývávající Sekulární františkánský řád (SFŘ). Stručně řečeno, jsme katolíci žijící ve světě, různých postavení a povolání, a naším přáním a snahou je svůj každodenní život utvářet podle velmi prostých zásad převzatých z evangelia (Dávat čas Bohu, Mít podíl na tvůrčím díle Boha ,Pěstovat křesťanské hodnoty, Být malým a svobodným, Být bratrem, sestrou všech. Být nástrojem pokoje a dobra. Zářit radostí ). Podrobněji na www.sfr.cz.

  Založení našeho společenství je spojeno s postavou duchovního P. Aloise Moce a vzniklo rozdělením stále živě fungujícího společenství v Krči (při kostele sv. Františka Na Habrovce). Je nás něco přes dvacet stálých členů, ze Spořilova i z jiných částí Prahy a okolí, k tomu několik příznivců a stálých hostů. Setkáváme se pravidelně třetí sobotu v měsíci v 15.00 hodin v kostele svaté Anežky na Spořilově. Začínáme mší svatou (duchovním asistentem je P. Řehoř Mareček OFM), potom pokračujeme ve "zpívárně" kostela. Náplň setkání je duchovní, společenská i nezbytně organizační. Těšíme se na každého nového zájemce. Je možno tedy zavítat, poslechnout a třeba se nechat i oslovit spiritualitou svatého Františka z Assisi, což už je záležitost zcela individuální. Pořádáme různé akce, poutě, přednášky, sbírky atd.. pro teciáře i pro veřejnost, s naší farností nebo s jiným společenstvím. Jsme součástí Františkánské rodiny, proto přirozeně probíhají kontakty mezi jednotlivými společenstvími, Prvním, Druhým, Třetím řádem, tady i v zahraničí.

  Zaslala: JUDr. Marie Myslilová

  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213960
  Duben11152
  Dnes790

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 38 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE