Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Říjen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  Mohlo by vás zajímat...

  Stíny Spořilova

  * Zážitek se zloději

  Vydáno dne 20. 04. 2007 (1361 přečtení)

  Jsem rodilá spořilovačka, mám na starém Spořilově rod. dům, který jsem v nedávné době zrekonstruovala, tzn. mám i nové okapy i svody a sice z mědi. Měď je drahá, ale chtěla jsem tím vyřešit problém jednou provždy neboť mám v paměti, jak otec plápolal na vysokém žebříku a vždy s časovým odstupem tak asi 3-5 let staré původně pozinkované okapy natíral. Řekla jsem si, takhle už ne, ať to stojí co to stojí, dám tam měď. Ovšem chyba lávky!!!! Na rozdíl od pozinku, který tam vydržel bratru dobrých 35 let, tak měděné svody byly ukradeny pár měsíců po té, co na mém domě spatřily světlo světa.

  Svody jsem měla na třech místech a právě včera zmizel poslední a to za bílého dne, neboť ráno, když jsem šla do práce, tak tam ještě byl a večer jsem žasla nad drzostí a ubohostí dotyčného zloděje / zlodějů ? /, svod byl zabetonován do litinové odpadní roury a byl ukončen kolenem, což byla pěkná klempířská práce s nýty. Večer byl svod ukraden a nýtované koleno nůžkami propíchané a vystříhané, zbyly jen nebezpečné ostré, špičaté a otřepané okraje !!! Čili krádež a ještě vandalství non plus ultra !!!

  Story se spořilovskou policií
  Soused mi poradil, že někde četl, abychom veškeré krádeže hlásili policii. Poslechla jsem jej a zavolala 158. Musím říct, že toto fungovalo dobře. Vskutku asi tak do 30 min přijeli dva mladí policajti, milí, ochotní, plni pochopení a fotili. Nafotili fotky s prázdnými místy po ukradených svodech. Současně jsem krádež nahlásila na pojišťovnu, neboť mám dům pojištěný. Pan pojišťovák, který se na to přijel podívat mi sdělil, že pokud jsem to nahlásila policii, mám od nich pro pojišťovnu sehnat potvrzení.
  Na onen papír jsem na spořilovské policejní služebně čekala nejméně hodinu a to tam žádný jiný občan přede mnou nebyl !!! Během té doby kolem mne chodilo sem a tam nejméně 5 - 7 policajtů, nahoru i dolu, já jsem čekala a stála dole v přízemí, evidentně jsem jim při jejich přesouvání vadila. Přestože jsem při vstupu do této instituce nahlásila pro co jsem si přišla, bylo mi sděleno, že mám počkat dole a že paní XY z 1.patra mi to vyhotoví a přinese. Po uplynutí jedné hodiny a pozorování velkých přesouvacích manévrů jsem se opět vnutila do přízemních dveří, kde po opětovném sdělení toho co potřebuji mi po mém nadiktování všeho o krádeži, papír naklepal do počítače, vytisknul, podepsal, předal. Během této čekací hodiny mě napadlo, jak by to bylo krásné a pro Spořilov konečně bezpečné kdyby páni policajti rozšířili okruh svých manévrů a probíhali i spořilovskými uličkami, to by konečně jejich práce měla smysl, ovšem pokud by to nebrali jen jako joging, ale jako službu občanům, za kterou jsou placeni. A jistě bych po dvou měsících nedostala oznámení o výsledku pátrání – PACHATEL NEZNÁMÝ. Jsem tedy poučena a současnou třetí krádež již policii nehlásím neboť vím, že pachatele nechytnou ani nemohou chytit, když jak je rok dlouhý spořilovslé uličky tzv. policajty pochůzkáře nevidí.


  pozdravem a přáním pěkného jara a dobré nálady vaše čtenářka a okradená majitelka rod. domku Alena

  Na Spořilově...

  se cítím v bezpečí. (Počet hlasů: 852)
  (77.81 %)

  se cítím ohrožen/a. (Počet hlasů: 243)
  (22.19 %)  Celkem hlasovalo: 1095
  [Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  07.10.2020: Oslavy výročí 28. října budou bez veřejnosti
  Pietní akt u pomníku na na náměstí Generála Karla Kutlvašra v Nuslích plánovaný na 26. 10. 2020 u příležitosti výročí vzniku samostatné Československé republiky proběhne dle výzvy Posádkového velitelství Praha a mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bez účasti veřejnosti a zástupců spolků. "Věnce vyjadřující naši úctu a čest všem obětem obou světových válek a tří odbojů položí na pietní místo v našem zastoupení vojáci," sdělil Vladimír Prchlík ze Sboru pro obnovu pomníku Hrdinům od Zborova.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6048015
  Říjen15585
  Dnes1111

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 23 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE