Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  International

  * Gradska četvrt Spořilov

  Vydáno dne 25. 09. 2007 (3456 přečtení)

  Gradska četvrt Spořilov se nalazi u djelu grada Prag 4 u glavnom gradu Češké republike. Spořilov je jedna od najljepših četvrti ovog dijela grada. U ovom kratkom članku vas želimo upoznati sa ovim relativno nepoznatim dijelom zlatnog grada Praga i nadamo se da će poslužiti kao inspiracija za vas da nas posjetite....

  Spořilov je četvrt podjeljena u dva dijela- stari i novi. Stari dio četvrti je izgradjen 30-tih godina prošlog stoljeća i tada se zvao grad vrtova. U starom dijelu Spořilova su stotine obiteljskih kuća okružene prekrasnim malim vrtovima. Novi dio ove četvrti je gradjen 60-tih i 70-tih godina dvadesetog stoljeća sa zgradama koje su u velikom kontrastu sa obiteljskim kućama tridesetih, iako su zgrade u ovom dijelu većinom gradjene od cigle a ne od betona, što je bio tipčini materiál u ovom razdoblju.Spořilov ima 20 tisuća stanovnika, tako da možmo reći da je to mali grad u okviru grada Praga.

  Spořilov je savršeno situiran s obzirom na gradski prevoz prema centru Praga. Iz ovog razloga je Spořilov jedna od omiljenijih četvrti za stanovanje. Lokalni i povijesni centar se nalazi u čtvrti Nusle, kdje je takodjer gardska vijećnica Praga 4. U spořilovu možno naći sve službe potrebne gradjanima. Naprimjer, mogućnosti kupovine namirnica su jako velike, zahvaljujući velikim supermarketima koji su sagradjeni poslje revolucije 1989. Restorana i klasičnih čeških gostionica koji nude odlično češko pivo možete naći u ovom dijelu grada preko petnaest. Najoriginalnija gostionica je První Pivní Tramway,koja je savršena kopija starog tramvaja.

  U Spořilovu su tri dječija vrtića i tri osnovne škole. Za zdravstvene usluge se brine poliklinika. Četvrti dominira crkva Svete Aněžke Češké iz 30-tih godina 20. stoljeća.

  Na liniju metroa C je odličan spoj tako da možete u kratkom vremenu doći na stanicu Budějovicka, Kačerov ili Roztyly. Isto tako je dobar spoj sa stanicama metroa A ( Flora, Želivského). Tramvajem broj 11 sa Spořilova možete u toku 20 minuta biti u centru grada na Vaclavskom trgu. Južno od Spořilova s nalazi glavni autoput koji vodi na Moravu, Austriju i dalje na jug u Hrvatsku.

  Unatoč dobrim spojevima gradskim prevozom ili automobilom Spořilov nudi i prekrasnu prirodu. Možemo se pohvaliti prekrasnim ribnjakom sa romantičnim otokom u sredini, dalje na jugu je velika Krčka šuma, gdje pražani provode slobodno vrijeme u šetnji i sportu. Godišnje posjeti prag skoro 4 miliona turista. Dodjite i Vi i nezaboravite posjetiti Spořilov!

  Dobro došli u Pragu. Doro došli u Spořilovu

  Za překlad do chorvatštiny děkujeme paní Ivaně Antić :-)

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Překlad do chorvatštiny - Ivana Antić


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8039982
  Duben43012
  Dnes3612

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 108 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE