Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * ZŠ Na Chodovci – získali jsme grant!

  Vydáno dne 11. 06. 2008 (1394 přečtení)

  ZŠ Na Chodovci - nepoužívat „Podpora environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty (EVVO) ve školách v roce 2008“ – to je název rozvojového programu, který vyhlásilo 30. ledna 2008 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

  Dali jsme hlavy dohromady a vymysleli projekt s názvem Ze školních lavic do přírody (přírodní učebna). Náš projekt vyhověl všem kriteriím a mezi velkým množstvím žadatelů jsme uspěli. Získali jsme celou požadovanou částku - 96 071,- Kč.
  Projekt chce umožnit žákům výuku v netradičním prostředí, využívat metody a formy práce, které lze ve třídě použít jen obtížně nebo vůbec. Chce využít možnosti, které skýtá areál školy. Projekt Ze školních lavic do přírody má podpořit vnímání dětí přírody, umožnit vyzkoušet si praktické činnosti (pozorování přírody, pěstitelské činnosti, péče o životní prostředí, …) Projekt si klade za cíl umožnit žákům více používat dosud málo využívané prostory školního dvora. Neupravený prostor chce projekt změnit v přírodní učebnu s návazností na činnost ve sklenících a v učebně pěstitelských prací. Navrhovaný prostor je plotem a zelení oddělen od veřejných prostor. Nedoléhá sem ruch z ulice, v jarních a letních měsících je zde velmi příjemný chládek. Součástí přírodní učebny bude vzorový kompost.
  Projekt Ze školních lavic do přírody umožní realizaci dalších připravovaných projektů, např. Hřbitov odpadků, Školní naučná stezka. Bude zde moci probíhat výuka i dalších předmětů – ekologický seminář, Př, prvouka, Čj - literatura, Rv, Ov, …
  V rámci pracovních činností a volitelného předmětu ekologický seminář se na terénních úpravách, výsadbě keřů a obnově trávníku budou na projektu podílet i žáci 2. stupně.
  Učebnu budou využívat všichni žáci školy a jejich učitelé, v odpoledních hodinách školní družina. Možnost využít nové prostory chceme nabídnout i rodinnému klubu Rybička, který bude od května 2008 pracovat v prostorách školy. Ve venkovní učebně chceme pořádat i setkání rodičů s žáky a učiteli.
  Přírodní učebna rozšíří možnosti při plnění školního plánu EVVO. Myslíme, že realizace projektu velmi zatraktivní a zefektivní EVVO na naší škole.Učebnu chceme představit v září školního roku 2008/2009.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mgr. Zuzana Švadlenová


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213999
  Duben11191
  Dnes829

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 25 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE