Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Tóny Chodovské tvrze již posedmé

  Vydáno dne 03. 07. 2010 (780 přečtení)

  Za 18 dní začne v sousedním Chodově 7. ročník festivalu Tóny Chodovské tvrze. Výběr žánrů, které se v rámci letošního ročníku představí ve spojení s klasickou hudbou, stejně jako volba jejich interpretů byl - jako každoročně – záležitostí předního českého houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.

  Festival Tóny Chodovské tvrze si v průběhu sedmi let své existence vybudoval pevnou diváckou základnu a renomé, s nímž se stal neodmyslitelnou součástí pražského kulturního léta. Na počátku všeho stál houslový virtuos Jaroslav Svěcený, jihoměstský patriot a jeden z těch, kteří se rozhodli ukázat, že i v prostředí největšího pražského sídliště je také možné setkat se s výjimečným uměleckým zážitkem. Obzvlášť máte-li zde Chodovskou tvrz – starobylou kruhovou pevnost s velkým nádvořím, které skýtá neopakovatelnou atmosféru.
  Ani letošní ročník festivalu Tóny Chodovské tvrze nebude ochuzen o tradiční žánrovou pestrost. Jaroslav Svěcený zahraje s proslavenou „folkovou cimbálovkou“ Cimbal Classic, s jazzovým uskupením Pavla Jakuba Ryby The Fish Men a také s Blue Effectem Radima Hladíka. To však neznamená, že milovníci klasiky a konzervativnější posluchači přijdou zkrátka. Právě pro ně je připraven i "zlatý hřeb" festivalu, koncert nazvaný Slavné housle šlechtických rodů, při němž zazní housle a violy staré tři staletí. Půjde o zcela unikátní koncert. Nástroje totiž pochází českých i zahraničních soukromých sbírek a pravděpodobnost, že by se v blízké budoucnosti znovu podařilo sehnat všechny tyto „poklady“ ke společnému veřejnému koncertování je v mizivá.
  Jaroslav Svěcený je pochopitelně spojen především s klasickou hudbou. Zároveň je však také – a někdy snad především – neúnavným popularizátorem houslové hry a významným hudebním experimentátorem. Svými houslemi tak mnohokrát prověřil nejen jazzové skladby, ale například i folk a world music. Dříve například se skupinou Jablkoň, či letos na celostátním finále folk&country festivalu Porta. V tomto výčtu nelze opomenout projekt Vivaldino 2005, který vznikl ve spolupráci s rockovým klavíristou Michalem Dvořákem, zakládajícím členem skupiny Lucie, a dalších významných českých rockových muzikantů.
  „Festival Tóny Chodovské tvrze se díky každoročnímu velkému zájmu posluchačů stal již tradiční a nezastupitelnou součástí kulturní sezóny na Jižním Městě i pražské kulturní scény v „prázdninových“ měsících,“ říká starosta Městské části Praha 11 Mgr. Dalibor Mlejnský.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6214001
  Duben11193
  Dnes831

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 24 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE