Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )


 • Spořilovský kalendář
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Mohlo by vás zajímat...

  Veřejná správa

  * Na Roztylském náměstí vzniknou další nová hřiště, chceme je vůbec?

  Vydáno dne 15. 08. 2010 (1405 přečtení)

  Přeposílám informaci o chystané změně plochy Roztylského nám. na veřejný park - znamená to, že by zde mimo jiné mohlo dojít k podobné situaci jako ve Strašnicích, kde radnice chtěla protěžovat aktivity jisté firmy a veřejný prostor zastavět oplocenými komerčními hřišti (tenis, minigolf, atd.). Strašnickým se tento záměr naštěstí podařilo zvrátit....

  S pozdravem

  Aleš Kulhánek
  o.s Zelené Roztyly

  Na úřední desce ÚMČ Praha 4 byl vyvěšen dne 5.8. 2010 NÁVRH VÝROKU ÚZEMNÍHO ROZHODNUTÍ - r o z h o d n u t í o u m í s t ě n í s t a v b y nazvané „Obnova a využití parkových ploch Roztylského náměstí - Dětské a sportovní hřiště“. Na pozemku parc.č. 5841 (podle katastru nemovitostí druhu ostatní plocha) v katastrálním území Záběhlice v Praze 4 se umisťuje stavba: Dětské a sportovní hřiště.

  V podmínkách je mj. uvedeno:
  - Upravovaná plocha dětského a sportovního hřiště (dále jen „plocha hřiště“) bude v celé šířce pozemku parc.č. 5841 v k.ú. Záběhlice v Praze 4 a bude mít max. délku 70 m od severní hranice tohoto pozemku.
  - Plocha dětského a sportovního hřiště bude členěna pravidelnou pravoúhlou sítí komunikací pro pěší. V podélné ose hřiště bude probíhat chodník o šířce 3 m, který bude navazovat na dva příčné chodníky o šířce 3 m, probíhající mezi západní a východní hranicí pozemku parc.č. 5841 v k.ú. Záběhlice v Praze 4, umístěné ve vzdálenosti 37,4 a 63,4 m od severní hranice tohoto pozemku. Chodník v podélné ose hřiště bude dále pokračovat severním směrem v délce 10,5 m a dále bude na něj navazovat příčný chodník šířky 1,5 m a délky 37,6 m, umístěný podél jižní strany hřiště pro míčové sporty. Na chodník v jižní části plochy hřiště budou při západní i východní hranici pozemku parc.č. 5841 v k.ú. Záběhlice v Praze 4, po obou jeho stranách, navazovat zpevněné plochy o max, rozměrech 6,4 x 1,3 m pro umístění parkových lavic, delší stranou orientované podél tohoto chodníku.
  - V jižní části plochy hřiště budou umístěna 2 dětská hřiště o max. rozměrech 15,4 x 15,0 m, včetně chodníku a lavic po obvodu hřišť, delší stranou orientovaná ve směru podélné osy plochy hřiště. Hřiště budou umístěna po obou stranách chodníku v podélné ose plochy hřiště a severní stranou budou navazovat na střední příčný chodník v celkové ploše hřiště. Na jednom z hřišť bude umístěna lanová průlezka pro menší děti o max. půdorysných rozměrech 4,9 x 6,1 m a s max. výškou 2 m a 4 drobné herní prvky. Na druhém hřišti bude umístěna lanová průlezka pro větší děti o max. půdorysných rozměrech 9 x 12, 7 a s max. výškou 5,8 m. Na dvou stranách dětských hřišť budou umístěny betonové lavice s dřevěným sedákem a na jedné straně dětských hřišť budou umístěny dřevěné lavice ve tvaru hranolu.
  - V severní části plochy hřiště bude umístěno hřiště pro míčové sporty (polyfunkční hřiště) o max. rozměrech 32,6 x 15,5 m, delší stranou orientované kolmo na podélnou osu plochy hřiště. Příčná osa hřiště bude v podélné ose plochy hřiště a jižní strana hřiště bude navazovat na severní stranu chodníku šířky 1,5 m, umístěného na severním konci chodníku šířky 3 m, probíhajícího v podélné ose hřiště. Plocha tohoto hřiště bude ze tří stran opatřena ochrannou provazovou sítí na konstrukci z ocelových profilů o max. výšce 4 m. Na jižní straně chodníku podél tohoto hřiště budou umístěny betonové lavice s dřevěným sedákem, v celé délce hřiště.
  - Terén v místě jednotlivých hřišť bude výškově vyrovnán do roviny. Terén v místě dětských hřišť bude upraven svahováním a terén v místě polyfunkčního hřiště bude upraven pomocí opěrné gabionové zdi. Terén v místě tohoto hřiště, po obvodu vymezený gabionovými zdmi, bude upraven v ploše o max. rozměrech 37,6 x 19,5 m.
  - 9. Zbývající upravovaná plocha hřiště bude ozeleněna. Na ploše mezi gabionovou zdí kolem polyfunkčního hřiště a herní plochou tohoto hřiště budou vysazeny půdokryvné keře. Po obvodu řešené plochy při hranici pozemku parc.č. 5841 v k.ú. Záběhlice v Praze 4 budou vysazeny vzrostlé stromy.
  - Pro provoz hřiště bude zpracován provozní řád, specifikující vymezenou dobu provozu max. do 22 hodin.
  - Stavba bude koordinována s novou koncepcí parku na Roztylském náměstí.

  [Akt. známka: 4,80 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 27 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6026494
  Září26496
  Dnes63

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 14 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE